КОРД_Дозор 5.ua

"Стрілянина" в "Борисполі": у летовищі влаштували видовищні навчання бійців КОРД

Перед цим спеців два тижні тренували експерти спецпідрозділу ФАСТ Департаменту юстиції США

У четвер, 3 листопада, в аеропорту "Бориспіль" відбулись спільні навчання спецпідрозділу поліції КОРД та прикордонників "Дозору". Під час фінальної стадії тренувань 40 правоохоронців мали затримати кримінальних ватажків прямо посеред залу летовища.

За легендою навчань, спецпризначенці мають затримати лідера міжнародного злочинного угрупування, що намагався передати 5 мільйонів доларів для оплати контрабанди наркотиків.

"Трохи змінили підхід до самої організації системи підготовки. Те, що раніше у нас не виходило – можливо, було недофінансування, не було матеріальних та технічних засобів – зараз із волі вищого керівництва можливе, і ми отримали доступ до цих ресурсів", – каже інструктор спецпідрозділу КОРД Нацполіції Анатолій.

Як стало відомо, напередодні спеців два тижні тренували інструктори зі США. Протягом цього часу бійці вчилися правильно планувати та проводити спецоперації, ефективно розраховувати власні сили та засоби. Важливо було не лише знешкодити злочинця, а й зберегти життя особового складу, затриманих, а також докази.

"Це не разовий проект, це цілісна система – від початку реформи Міністерства внутрішніх справ, реформи прикордонної служби, до продовження створення інституцій, які будуть професійними, відкритими, ефективними", – зазначив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

А міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков додав: "Наші хлопці, підрозділ КОРД, який тут перебуває, як і підрозділ прикордонної служби "Дозор", підготовлені за останніми передовими методиками. Ми пишаємося тим, що вони склали екзамени".

Як стало відомо, тренінг проводили експерти спецпідрозділу ФАСТ Адміністрації боротьби з незаконним обігом наркотиків Департаменту юстиції США. Окрім тактики, бійці удосконалили навички володіння вогнепальною зброєю та пройшли медичну підготовку.

"Така далекосяжна співпраця, демонстрацію якої ми побачили сьогодні, є надзвичайно важливою для вдосконалення і поглиблення роботи правоохоронних органів. Мені відомо, що навчання з планування не зовсім подобаються підрозділам, які проводять тактичні операції, але насправді це найважливіші вміння та навички, які потрібно опанувати лідерам", – сказала Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович.

Уже найближчим часом натреновані бійці вирушать до регіонів, де передадуть отримані знання своїм колегам на місцях.

Олена Бережнюк, Богдан Кальченко, 5 канал

Попередній матеріал
У Авакова підтвердили, що переписка Суркова із планом щодо розвалу України – автентична
Наступний матеріал
В Австралії народилося рідкісне слоненя, яке вже за півгодини змогло самотужки стояти
Loading...

Топ-5 найгостріших відео тижня: навчання артилеристів, обстріли бойовиків та повернення 28-ї мехбригади

Навчання на Яворівському полігоні: як строковики проходили "бойове хрещення"

"Артилерійський обстріл" у Маріуполі: у місті провели навчання на основі реальних подій 2015 року

"Піони" та комп'ютерні програми для артилеристів: Під Києвом відбуваються навчання "богів війни"