МВС
МВС np.pl.ua

Стратегія розвитку МВС до 2020 року: детально про відхід від "міліції"

Відомство продовжує реформування системи МВС, яка була започаткована у 2014 році

15 листопада Камбін затвердив стратегію розвитку Міністерства внутрішніх справ до 2020 року, яка передбачає перехід відомства на сервісні функції замість каральних. Про це заявив очільник відомства Арсен Аваков, передає "Укрінформ".

"Основні напрямки документу – це підвищення ролі правоохоронних органів у суспільстві, зміцнення контакту з населенням, втілення нових підходів з пріоритетами на сервісні функції замість каральних", – розповів Аваков.

Крім того, про новації розповіла заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук. За її словами, в основі змін – якісний державний сервіс, створення безпечного середовища, дотримання прав людини і збалансована міграційна політика.

А метою ухвалення стратегії є продовження реформування системи МВС, яка була започаткована у 2014 році.

"Три роки тому система органів внутрішніх справ була занадто заполітизованою, деморалізованою, розбалансованою та пронизаною корупцією. На той час у суспільстві був дуже великий запит на зміни. Тоді органи не відповідали очікуванням та потребам громадян. Сьогодні для нас є важливим актуалізувати ті стратегічні пріоритети та підходи. Запити суспільства були очевидними. Ми започаткували реформування поліції та зміни правоохоронної системи", – підкреслила Ковальчук.

Звітуючи про вже виконану роботу, заступниця міністра нагадала, що відомству вдалося розмежувати функції політичного управління та професійної діяльності, створити абсолютно новий центральний орган виконавчої влади – Національну поліцію, а також сформувати Національну гвардію.

"У жовтні за результатами соціологічного дослідження, проведеного міжнародними та національними інститутами соціології, найбільшу довіру громадян серед інститутів держави та суспільства отримали: Національна гвардія (52,6%), Державна служба з надзвичайних ситуацій (50,5%), Державна прикордонна служба (46,4%), добровольчі батальйони (43,9%), Національна поліція в цілому (39,3%) та Патрульна поліція зокрема (40,9%)", – розповіла Ковальчук. 

Вона також додала, що запит на зміни у суспільстві в Україні надзвичайно високий, тому нова стратегія – це логічне продовження перетворень, які почалися в системі МВС.

Згідно затвердженої Кабміном стратегії, основні пріоритети подальшої роботи – це створення безпечного середовища для життєдіяльності кожної людини і громадянина, підтримання публічної безпеки та порядку, протидія злочинності, дотримання прав людини, інтегроване управління кордонами, якість і доступність послуг, ефективне врядування, прозорість і підзвітність та розвиток кадрового потенціалу і соціальний захист працівників. 

"Кожен громадянин України повинен знати, що йому прийдуть на допомогу, що він отримає якісний державний сервіс. Крім того, працівники системи МВС також повинні бути впевнені у завтрашньому дні. Особливу увагу ми приділяємо саме підготовці кадрів та сучасній системі мотивації", – додала заступник міністра.

Уже найближчим часом українці можуть чекати створення єдиної служби екстреної допомоги "112", реформованої поліції превентивної діяльності. Також планується запровадити інститут кримінальних проступків, щоб ефективно протидіяти злочинності. Окреме питання – нова стратегія дотримання прав людини органами системи МВС. 

"В питаннях забезпечення прав людини ми плануємо адаптувати відомчі нормативно-правові акти до законодавства Євросоюзу, удосконалити нормативно-правове регулювання підстав і порядку застосування фізичної сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї, а також розвивати систему захисту прав людей з особливими потребами", – сказала Ковальчук. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Хотіли поживитися 3 мільйонами гривень: Столичні поліцейські схопили "грузинський гастролерів" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Кожен слідчий військової прокуратури повернув державі 12 млн грн – Матіос
Наступний матеріал
Понад 4500 аркушів процесуальних доказів передано до міжнародних судових інституцій про факти агресії РФ в Україні – Матіос
Loading...