Столичні рятувальники провели для рибалок майстер-клас з порятунку на тонкій кризі

  Столичні рятувальники провели для рибалок майстер-клас з порятунку на тонкій кризі. Цієї зими вже потонули четверо любителів риболовлі. Працівники МНС застерігають: далеко від берега не заходити та одягати рятувальний жилет. Як ополонка може перетворитися на смертельну пастку - сюжет Людмили Голоднік.

  Рятувальник: "Вылазить спиной, и не вставать, а перекатиться. Откатиться как можно дальше на безопасное расстояние, где лед крепче и продвигаться позком".

  Водолаз Олександр Туманов наочно демонструє як вибиратися з ополонки. Та застерігає: перший лід взагалі треба обминати.

  Олександр Туманов, старший водолаз відділення рятувальних робіт МНС у м. Києві: "Лед имеет истинную толщину гораздо меньше той, что кажется. Сверху слой спресованого снега. Сам лед тоненький, поэтому выходить группой, как выходят наши рыболовы - опасно".

  Цієї зими у столиці шестеро рибалок пішли під лід. Урятувати вдалося лише двох. Еменесники переконані: вберегти любителів екстремального дозвілля міг би "кінець Олександрова". 

  Андрій Шибанов, старший водолаз аварійно-рятувального загону МНС у м. Києві: "Если вы видели фильмы про ковбоев, как они бросают ласо, вот это тоже самое. Вот эти три поплавка, которые утяжелены грузом. Эффективность его бросания из-за такой вещи возрасла в десятки раз".

  Рибалки бідкаються - цей засіб самозахисту їм не по кишені. Економлять навіть на рятувальному жилеті. Хоча саме він не дозволить тому, хто тоне, піти під воду. А яскравим кольором привЕрне увагу. 

  Пенсіонер Іван рибалить уже тридцять років. Себе називає досвідченим. Бо під кригу жодного разу не провалювався.

  Рибалка Іван: "Нє, не купався ні разу".

  За спостереженнями еменесників: одяг у любителів риболовлі для цього виду дозвілля не пристосований.  

  Олег Сальников, водолаз: "Надо одевать что-то теплое и легкое. Ну, если одеть валенки, тулуб, то он сразу пойдет ко дну".

  Вилов вартує ризику, запевняють екстремали. І про погане чути не хочуть.

  Рибалка: "Вы знаете, я приехал отдыхать сюда".

  За яким телефоном звертатися у разі біди рибалки також не знають. Такими не підготованими виходити на лід небезпечно, кажуть рятувальники. Любителів риболовлі скеровують ближче до берега. Проте скупчуваватися на одному місці гучною кампанією не радять.

  Людмила Голоднік та Іван Довганик, "5 канал"

  Попередній матеріал
  До 16 зросла кількість жертв кораблетрощі в Італії
  Наступний матеріал
  У 50-т млн. грн. обійдуться цього року бюджету країни маєтки українських чиновників
  Теги: