На цьому відео – вечір стендапу в залі "Арт-Братислава" в Києві. Виступати 14 лютого мали двоє молодих гумористів – спершу Дмитро Поліщук. За ним – Влад Капиця. Хлопець відомий з YouTube-шоу "Телебачення Торонто". І ним починав свій тур Україною. Та за три хвилини виступу шоу довелося перервати. До сцени підійшов депутат Київради Костянтин Богатов. Його нібито обурили жарти стендаперів із матюками.
Комік переконує: депутат поводився агресивно і накинувся на нього, бо той потрапив йому під гарячу руку. Врешті у хлопця синець, здерта шкіра на руці і зламані окуляри.
На місце події викликали поліцію. Заповнили протокол, нікого не затримували і з місця не виводили. Розповісти, що ж відбулося, в "Арт-Братиславі" нам на камеру відмовилися.
Врешті розповіли: давно хотіли реставрувати приміщення кінотеатру. Він був без ремонту із 70-х років. Торік отримали 9 мільйонів гривень із бюджету міста. А от головний ремонт допоміг зробити Костянтин Богатов.
У кінотеатрі кажуть: стендапери почали виступ із глумливого жарту. Мовляв, "Братислава" – богом забуте місце. Це й обурило Костянтина Богатова, бо він сам долучився до реконструкції приміщення. Знову виступати до себе коміків не пустять – мовляв, вони образили сцену.
А от Богатов образив честь партії "Голос". Так вирішили у політраді. І за кілька днів після конфлікту таки виключили депутата з фракції у Київраді.
"Це не збігається з нашими цінностями, ми запропонували йому вийти, він відмовився, ми не можемо дозволити, щоб цей депутат і далі перебував на своєму місці", – сказав нардеп "Голосу" Ярослав Железняк.
У партії кажуть: депутат не мав права розпускати руки. Та от знайомі Богатова його поведінкою здивовані. Сам Костянтин зранку після виключення з фракції оприлюднив і свої пояснення.
"Історія почалася з образи мого дітища "Арт-Братислава". Так, я не стримався, я розлютився. Основною причиною видалення мене з фракції було що я якось не так вибачився перед молодими виконавцями мату. Так, блін, я не гнучкий. Страшенно прикро, що серед тих, хто стріляв – хто проголосував, був і мій друг", – заявив депутат Київської міської ради Костянтин Богатов.
За кілька днів після конфлікту Влад Капиця дав жартівливе інтерв'ю про ситуацію з депутатом. Жартома попередив: політикам краще до них не приходити.
"Треба кожен квиток із двох сторін роздрукувати і пишемо, що політикам не можна. Усім, крім Олексія Гончаренка", – каже стендап-комік, сценарист "Телебачення Торонто" Влад Капиця.
"Це жарт такий. Мені приємно. І це смішно. Я з Капицею не знайомий, і український стендап я не дуже за ним слідкую. Нам треба розвивати культуру гумору. У Британії, Америці вважається правилом доброго тону починати чи закінчувати жартом", – зауважив нардеп "ЄС" Олексій Гончаренко.
Він таким жартам дивується, але стендаперів підтримує. Це переважно молоді гумористи.
"Я завжди намагаюся запропонувати ще якийсь вихід із ситуації", – пояснює стендап-комік Антон Тимошенко.
Розповідають: обурені глядачі під час стендап-вечорів – справа звична. Щоправда, битися ніхто не кидався. А от жбурляти тим, що під руку потрапить, можуть.
"У мене кидали зубочистками, було таке, але щоб силу застосовували – ні", – каже Сергій Чирков.
У стендапі – єдине правило.
"Щоб було смішно – це найперший і головний критерій", – переконує стендап-комік.
"Теми у нас не обмежені. Я міряю все власним досвідом", – запевняє Антон Тимошенко.
Жарти про релігію, здоров'я і смерть – не табу для стендаперів. Головне, кажуть, аби було дотепно і комік знав, про що і навіщо жартує.
Марія Писаренко, Анна Несевра, Олександр Хіміч, "5 канал"