5.ua

Стартував 8-й український форум вроджених вад серця [відео]

  Лікарі кажуть: 10 років роботи доводять – якщо операцію зробити вчасно, можна врятувати 95 відсотків життів. А порушення в роботі серця здебільшого можна виявити ще в утробі матері. Відтак, фахівці Центру запровадили новітню програму пренатальної діагностики.

  У свої п’ять місяців Лєра важить трохи більше чотирьох кілограмів. Через проблеми із диханням, дівчинка геть утратила апетит. Щоби виявити у малечі вроджену ваду серця – житомирським лікарям знадобився не один місяць.

  Любов Тодосова, мати Валерії: «Дуже потіє, втомлюється, і не дуже їла. Ну й задишка, в неї дуже грудна клітка ходила».

  Оперувати маленьку пацієнтку скерували до столичного Центру дитячої кардіології. Тут виконують понад 70 відсотків усіх кардіохірургічних втручань у немовлят в Україні.

  Сергій Чернишук, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених: «Час перебування в інтенсивній терапії, тобто ранній післяопераційний період, безумовно – це щонайменше 50% успіху. Звичайно, вчасна операція – це головна передумова вдалого лікування».

  Серед сотень різновидів вад серця є такі, що слід усувати у перші дні життя. Відтак, украй важливо виявити проблему ще в утробі матері, зауважують лікарі. Сучасне обладнання дозволяє це зробити вже на п’ятому місяці вагітності.

  Анна Павлова, науковий співробітник ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ»: «Акушери, нажаль, поки що в Україні на досить низькому рівні діагностують вроджені вади серця. Тому, якщо виникають будь-які сумніви, він може дати направлення в наш центр, і ми проведемо це обстеження».

  Половину вад в Україні виявляють внутрішньоутробно. Як підвищити цей показник – одне з питань щорічного форуму вроджених вад серця. Європейські кардіологи радять підвищувати кваліфікацію вітчизняних гінекологів.

  Лоранс Коен, дитячий кардіолог: «У Парижі відсоток виявлення вад серця ще в утробі матері сягає вісімдесяти. Цей показник здебільшого залежить від гінекологів на місцях. Саме їхнє завдання вчасно виявити підозру та залучити кардіологів для уточнення діагнозу».

  Щороку в Україні народжується понад п’ять тисяч малюків із вадами серця. З них 40 відсотків без хірургічного втручання можуть померти у віці до року.

  Ілля Ємець, директор ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ»: «Навіть під час вагітності ця мати повинна знати, де допоможуть цій дитині. Ці діти починають вмирати на перших тижнях життя. Треба спеціалісти, які знають, як допомогти».

  Щороку у центрі оперують до трьох тисяч малюків із різних куточків країни. Кожен другий пацієнт віком до року. Маленька Лєра вже готується до виписки. День її операції батьки святкуватимуть, як другий день народження.

  Любов Тодосова, мати Валерії: «На виписку нам у понеділок. Зараз життя у безпеці. Все добре».

  Людмила Голоднік та Віталій Кононов, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Завершення сесійного тижня ВРУ – депутати посварились з міністрами і між собою [відео]
  Наступний матеріал
  В Україні масово порушується заборона на подвійне громадянство [відео]
  Теги:
  Loading...