5.ua

Завершення сесійного тижня ВРУ – депутати посварились з міністрами і між собою [відео]

  По перше, прийшли уривки Кабміну, а не весь, і це вже завело опозицію. А по друге, розмова все одно перейшла на емоції. Далі була блискавична перепасовка спікера і опозиції: «де поділи начальника міністрів» – «а ви не кричіть, бо уряд піде» – «ганьба-ганьба» – уряд йде. Рибак іноземним дипломатам розповідає, що опозиція насправді не хоче Тимошенко на волі. Опозиція каже – Янукович досі обирає між розумними і красивими. Кожен досяг свого – опозиція боролась, уряд приходив звітувати, «Юлі – волю» усі разом  обговорили. Справу зроблено, можна і відпочивати...

  Спікер зранку – кулуарами прогулюється: ручкається з охочими, приймає честь перед робочим днем.

  Міністри вишукують свої місця на п’ятничному дні уряду – але залишаться навіть вільні крісла. Ті, кого найбільше чекали – міністр внутрішніх справ Захарченко та прем’єр Азаров – не прийшли у раду. Свободівці нервують.

  Володимир Рибак, голова ВРУ: «Тут депутати підійшли до мене і запитують: де прем’єр? Прем’єр працює у Криму».

  Олексій Кайда, народний депутат, «Свобода»: «Коли половина уряду нема на місці – ми маєм вважати, що це є уряд в екзилі. Пороз’їжджалися всі! Прем’єр-міністр – в Криму. Що, на оксамитовий сезон поїхав? Нехай літаком сюди летить!»

  На міністра внутрішніх справ теж образилися.

  Олексій Кайда, народний депутат, «Свобода»: «Ви казали, він розкаже нам про Київраду! Нащо нам тут цапа-відбувайла прислали, першого заступника?»

  Ганна Герман, народний депутат, ПР: «Хочу заспокоїти експресивних хлопців зі Львова! Намагаєтеся тут пікетуванням і своїми істериками зірвати нам ще один день. А урядовці за кордоном готують підписання угоди з ЄС! А ви нам в цьому підніжки ставите! Вистачить тих львівських істерик!»

  Доповідачі-міністри – їм не вподоби. Розпитують інших. Яценюк запитує в Арбузова, відповідь – чує від спікера.

  Арсеній Яценюк, лідер фракції «Батьківщина»: «Пане віце-прем’єр, як таке може бути, що заходи з реабілітації дітей, з дитячим церебральним паралічем – профінансовані на 0,3% відсотки. Аж на 225 тисяч гривень! Зате на перельоти Януковича, Рибака і Азарова – ви витратили 120 мільйонів гривень. У вас совість хоч елементарна – є чи немає?»

  Володимир Рибак, голова Верховної Ради: «Я нікуда не літаю! А як літаю, то за свої гроші! І більше не брешіть народу! Не брешіть, я говорю – я не літаю нікуда! Я з вами працюю в залі! Ви поняли, що я вам сказав? Брехати не нада!»

  Запитання до інших урядовців – без відповіді. Спікер каже – і не почув, кому адресували, бо гучно волали свободівці.

  Володимир Рибак, голова Верховної Ради: «Сядьте і задавайте питання. Я зараз відпущу уряд, немає часу!»

  Олег Тягнибок, голова фракції «Свобода»: «Нема сенсу проводити!»

  Володимир Рибак, голова Верховної Ради: «Як – нема сенсу, так що ви пропонуєте?»

  Олег Тягнибок, голова фракції «Свобода»: «Прем’єр-міністра сюди давайте!»

  Володимир Рибак, голова Верховної Ради: «Немає прем’єр-міністра!  Іще раз отаке буде… Уряда я відпускать буду і хай уряд працює. Відпустити уряд? А? Давайте подякуємо уряду за роботу».

  І відпустити, і відставити – відповіли йому вигуками.

  Свободівці (скандують): «Відставка! Відставка! Відставка!»

  Геннадій Москаль, народний депутат, «Батьківщина»: «Вони просто сьогодні зробили бойкот Верховній Раді!»

  Володимир Олійник, народний депутат, ПР: «Як ви вже європейці, то ведіть себе не як дикуни. Я бачив наших депутатів, як ото там Кокс з Кваснєвським сиділи – ну сиділи, як бабця пошептала. А як вони поїхали – то знову пороблено».

  Цього разу до європейців спікер пішов сам. Ще зранку до опозиціонерів  посміхається, а за кілька годин на зустрічі з послами скаржиться – це саме опозиція затягує європрагнення українців і не вирішує проблему Тимошенко.

  Володимир Рибак, голова Верховної Ради: «Блокування опозиційними силами виконання одного із принципових зобов`язань України перед європейською спільнотою – я маю на увазі справу Тимошенко – можна розцінити не інакше, як спробу перекласти відповідальність за зрив європейських прагнень України та її народу на своїх політичних опонентів та обрану населенням владу».

  Арсеній Яценюк, лідер фракції "Батьківщина": «Це, скоріш за все, інтерпретація думок Віктора Януковича. Він для себе так і не прийняв рішення, куди йти – в Європейський чи Митний союз – і розпочав гру, яка називається: “Хто буде винен за те, що не звільнили Юлію Тимошенко, і що не підписали угоду з Європейським союзом”».

  На все ще є час – переконав спікер закордонних слухачів. Але останні висновки Європа робитиме – не зі слів українців.

  Мортен Енберг, заступник посла Швеції: «Ну, є час. Рибак це сказав. Ми віримо, звичайно. Раз є час – значить є час... У нас є довіра до місії Кокс енд Кваснєвський. Якщо вони дають зелений світ – тоді це буде зелений світ для нас. Все».

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Нові рекорди російської естафети Олімпійського вогню – із довжини дистанції і ненадійності факелів
  Наступний матеріал
  Стартував 8-й український форум вроджених вад серця [відео]
  Теги:
  Loading...