5.ua

Нові рекорди російської естафети Олімпійського вогню – із довжини дистанції і ненадійності факелів

  Уперше в історії Олімпійське полум’я побувало на Північному полюсі. Нині там – полярна ніч, і це також рекорд.

  Досі криголами ніколи не плавали до полюса восени, лише влітку, коли світить сонце. Дорога від Мурманська тривала близько чотирьох діб. Увесь цей час вогонь зберігали в спеціальній лампаді, і лише на полюсі запалили факели. На цьому етапі естафети учасники не передавали одне одному смолоскипи, а лише вогонь з одного факела на інший. Завершився рекордний етап ще 20-го жовтня, та лише зараз криголам повернувся до порту.

  Привіз експедицію криголам «П’ятдесят років перемоги». Першим факелоносцем посеред Північного льодовитого океану став капітан судна, Валєнтін Давидянц. Увесь час подорожі вогонь перебував у спеціальній лампаді і в окремій каюті. Завдяки ж міцній та великій крижині, запалити олімпійську чашу вдалося безпосередньо біля знаку Північного полюсу. А ще, посеред полярної ночі, організатори влаштували лазерне шоу. По завершенню церемонії, Олімпійський вогонь у лампаді був відправлений до Мурманська, звідки і продовжить шлях спеціальними етапами естафети. А таких, нагадаємо, чотири. Окрім Північного полюсу, Олімпійському вогню ще треба підкорити дно озера Байкал, вершину Ельбрусу та піднятися у космос. 

  Сьогодні ж стало відомо про новий інцидент під час Олімпійської естафети. Коли вона проходила Вологдою, вогонь доручили нести Діду Морозу. В руках у казкового персонажа факел спалахнув. Вогонь охопив не лише верхівку, а увесь смолоскип – ледве встигли забрати і поміняти на інший. Нагадаємо, таке під час естафети трапляється не вперше. Минулого тижня факел вибухнув у руках у 13-річної дівчини, а до того – кілька разів згасав.

  Попередній матеріал
  «Брюінз» очолили турнірну таблицю Східної конференції НХЛ
  Наступний матеріал
  Завершення сесійного тижня ВРУ – депутати посварились з міністрами і між собою [відео]
  Теги:
  Loading...