Скріншот відео

Старт вступної кампанії-2018: з якими труднощами стикаються абітурієнти цьогоріч

В електронному кабінеті абітурієнти вносять інформацію з кодами атестата і сертифіката ЗНО, розраховують середній бал атестата і бали ЗНО відповідно до коефіцієнта в кожному навчальному закладі

Вступна кампанія-2018 розпочалася. Від 8 ранку абітурієнти подають заяви до омріяних закладів вищої освіти через особисті електронні кабінети і за допомогою відеоінструкцій про те, як розраховувати середній бал атестата. Детальніше про процедуру цьогорічного вступу – Анна Брикова.

Без черг і метушні, потрібно тільки самостійно розрахувати середній бал атестата і завантажити зображення документів. Саме так тепер подають заяви до вищих навчальних закладів. Вступна кампанія стартує вже цього четверга, 12 липня, і в єдиній державній системі з питань освіти вже зареєстровано понад 123 тисячі особистих електронних кабінетів абітурієнтів.

Єлизавета з дитинства мріяла бути лікарем, тому давно визначилася, куди подавати документи. Проте визнає, спроба подати документи змусила похвилюватися.

"Знайти, який факультет, в якому університеті, які предмети вимагає. Ти на одному сайті дивишся – там одне, на іншому сайті – інше. В минулі роки середній бал розраховувала школа, нам теж розрахувала школа, але нам великими літерами було написано, що його потрібно перерахувати. І перерахувати було досить складно, тому що вони пропонують кілька варіантів калькуляторів, і ти ніби як розумієш, що робити, але ти в цьому точно не впевнений", – каже абітурієнтка.

В електронному кабінетівступники вносять інформацію з кодами атестата і сертифіката ЗНО, розраховують середній бал атестата і бали ЗНО відповідно до коефіцієнта в кожному виші. Потім подають заяву.

Після кількахвилинного оновлення сторінки інші сайти відкриваються, а от особистий кабінет вступника – висне. Зазначають, що ймовірно через великий наплив відвідувачів.

У Ксенії проблеми виникли ще до початку вступної кампанії – під час створення електронного кабінету абітурієнта.

"Воно через раз так працює. Це проблема, і її треба вирішувати", – каже дівчина. На її думку, це пов'язано з недосконалістю самого сайту і можливо, повільним інтернетом.

Підприємство "Інфоресурс", яке збирає і зберігає дані абітурієнтів, працює у штатному режимі – за перші дві години вже надійшло понад 3 тисячі заяв. Якщо виникають проблеми, "Інфоресурс" радить одразу звернутися на гарячу лінію.

"У нас статистика – протягом доби ми надаємо відповіді. Цим сервісом уже на сьогодні, починаючи з 2-го липня, опрацьовано більш як 50 тисяч звернень. Найпоширеніша проблема – це неправильна електронна адреса, яка є логіном для доступу до електронного кабінету. Наступна велика проблема, з якою звертаються, це – забув пароль", – пояснила директор ДП "Інфоресурс" Оксана Бєлік.

Ознайомившись з умовами вступу до медичних вишів, Ксенія зазначає, що торік вступити було б легше. Тоді кожен ВНЗ на власний розсуд визначав мінімальний бал із профільних предметів. Нині Міністерство охорони здоров'я домоглося, що він має бути не меншим за 150. Ще одна новація – сертифікати ЗНО дійсні за останні три роки, крім тестування з іноземної мови, де цього року додали аудіювання.

"Вони достатньо надійні 2 роки, після цього вони знецінюються. 2 роки – це три вступні кампанії. Були роки, коли приймали за 6 років сертифікати, були, коли приймались тільки за один рік. А в цьому році ми прийшли до нормальної оптимальної схеми", – зазначає генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Абітурієнти вже скаржаться на плутанину з розрахунками й недосконалість системи, але ще мають час, щоб правильно подати документи і знайти себе в списках вступників. Кампанія триватиме до 18:00 години 26 липня.

Анна Брикова, Орест Пона, Микола Лебедєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Адвокати незадоволені: п'ятьом екс-беркутівцям продовжили термін перебування за ґратами
Наступний матеріал
Можуть відпустити: суд знову не продовжив арешту Савченко
Loading...
Розпочалася подача заяв на вступ до ВНЗ

Розпочалася подача заяв на вступ до ВНЗ

Скандальне ЗНО з англійської: Гриневич пояснила, чому перескладатимуть лише 4 особи

Скандальне ЗНО з англійської: Гриневич пояснила, чому перескладатимуть лише 4 особи

Початок реєстрації електронних кабінетів абітурієнтів: у Міносвіти розповіли подробиці

Початок реєстрації електронних кабінетів абітурієнтів: у Міносвіти розповіли подробиці

Вступ до ВНЗ–2018: нововведення для абітурієнтів

Вступ до ВНЗ–2018: нововведення для абітурієнтів

Податкова повертає гроші за навчання – як отримати

Податкова повертає гроші за навчання – як отримати

МОН проводить антидискримінаційну експертизу підручників: переваги та недоліки

МОН проводить антидискримінаційну експертизу підручників: переваги та недоліки