свято
свято Shutterstock

Стало відомо, скільки українців святкуватимуть Новий рік удома

  Читайте по-русски
  На новорічний стіл українці в середньому готові витратити 1440 грн

  Понад 80% українців збираються зустрічати Новий рік удома.

  Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно із Київським міжнародним інститутом соціології.

  Так, 82% респондентів повідомили, що зустрічатимуть Новий рік удома, тоді як у 2018 році аналогічний показник становив 65%, в 2019 році – 67%. Цьогоріч провести Новорічну ніч у гостях в друзів чи родичів планують 9% опитаних (в минулому році таких було 17%).

  Аналітик фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський зазначив, що молоді люди віком 18–23 роки здебільшого планують зустрічати Новий рік у гостях (23%), водночас люди віком понад 60 років в основному святкуватимуть його вдома перед телевізором. За його словами, чоловіки більше схильні до зустрічі Нового року в колі друзів і в компанії.

  На новорічний стіл українці в середньому готові витратити 1440 грн (торік – 1390 грн). При цьому аналітик зауважив, що якщо цю суму перевести в долари, то виходить, що люди в поточному році готові витратити меншу суму – 51 долар, тоді як у минулому році йшлося про 60 доларів.

  Від коханої людини в цьому році прагнуть отримати подарунки 35% опитаних, а від Діда Мороза і святого Миколая – по 11% опитаних. На сході України більше тих, хто прагне отримати подарунки від Діда Мороза, тоді як на заході – від святого Миколая.

  В поточному році 71,5% хотіли б отримати в подарунок здоров'я (у 2019 році – 48,6%), мир – 39,5%, лад у сім'ї, розуміння близьких – 22,4%, гроші – 22,4%, хорошу роботу – 17,9%, успіхи дітей – 14,4%, довге життя – 10,5%, цікаві подорожі – 7,9%. Також у десятку бажаних подарунків увійшли і бажання отримати ліки від коронавірусу – 7,7%.

  При цьому жінки частіше від чоловіків прагнуть отримати здоров'я – 76% і 66% відповідно. Молодь більше мріє про хорошу роботу і кохання, а люди середнього віку – від 30 до 44 років – не відмовляться від грошей і ладу в сім'ї. Для людей віком від 60 і старших дуже важливе здоров'я – 84%, і для кожного п'ятого з них дуже важливі успіхи дітей.

  Опитування проводилось з 5 по 13 грудня в усіх регіонах України, окрім окупованого Криму та частини Донбасу.

  Похибка вибірки не перевищує 3,3%.

  Нагадаємо, що локдаун в Україні запровадять 8 січня 2021 року і діятиме він до 24 січня включно.

   
  Попередній матеріал
  Польща посилила карантинні обмеження на Новий рік – що зачиниться
  Наступний матеріал
  В Україні планують створити єдиний портал для повідомлень про корупцію
  Loading...

  Головний новорічний атрибут для місцевих: на Таймс-сквер встановили святкову кришталеву кулю

  На Софійську площу повернули скандальний капелюх із головної ялинки країни

  "Це справжня зимова казка" – родина Порошенків влаштувала новорічне свято для вихованців дитбудинків

  Сучасний тренд – мінімалізм: як в Україні створюють ялинкові прикраси ручної роботи – сюжет

  Привітання з голограми: як Святий Миколай пристосувався до роботи в умовах пандемії

  Новорічне донорство: у Черкасах перед святами намагаються накопичити запаси крові