Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Depositphotos

Стало відомо, скільки засуджених помилував Президент у 2018 році

  Вісім осіб з помилуваних – люди пенсійного віку

  У Департаменті з питань помилування Адміністрації Президента України зазначили, що Глава держави Петро Порошенко у 2018 році видав укази про помилування 14 осіб, засуджених на різні терміни покарання, повідомляють у прес-службі АП.

  "За інформацією Департаменту з питань помилування Адміністрації Президента України, цього року Президент видав чотири Укази, якими помилував дев'ять жінок та п'ять чоловіків. При цьому повністю звільнені від відбування покарання п'ять осіб, ще для восьми істотно зменшені терміни покарання", – йдеться у тексті повідомлення.

  Крім того, одній помилуваній особі, яка була засуджена до довічного позбавлення волі, покарання було замінено на 27 років і 9 місяців позбавлення волі, вона у квітні вийшла на волю. Всі помилувані засуджені вперше. Вісім осіб з помилуваних – люди пенсійного віку.

  Слід зазначити, що протягом 2018 року до Департаменту з питань помилування АПУ надійшло загалом 1276 матеріалів з питань помилування, в тому числі 931 клопотання про помилування 718 осіб.

  "Не отримали помилування 357 засуджених, клопотання яких були розглянуті комісією. Як правило, це особи, які мають не одну судимість, скоїли тяжкі чи особливо тяжкі умисні злочини (розбої, зґвалтування, вбивства, збут наркотичних засобів тощо), а також засуджені, які скоїли хоч і нетяжкий злочин, але фактично відбули дуже нетривалий термін покарання", – зазначили в АП.

  Там додали, що досі помилування є єдиним законодавчо визначеним шляхом для довічно засуджених осіб отримати шанс вийти на волю. Право клопотати про помилування вони отримують тільки після відбуття 20 років покарання. Протягом 2018 року комісія з питань помилування розглянула клопотання про помилування 59 довічно засуджених осіб.

  Попередній матеріал
  США і Євросоюз близькі до узгодження "азовських" санкцій проти Росії – FT
  Наступний матеріал
  Російсько-терористичні війська обстріляли житловий будинок у Зайцевому
  Loading...

  Порошенко відповів на закиди щодо телемедицини: "Де є в Україні електрика – буде і Інтернет"

  Повернення в'язнів з ОРДЛО: один із переведених вийшов на волю

  "Бачимо, що їх узагалі не лікували": із ОРДЛО на мирну частину України повернулися 33 ув'язнені – сюжет

  Список кандидатів на посаду Президента розширився – ЦВК

  Порошенко прийняв делегацію Вселенського Патріархату

  Мир настане після повного відновлення територіальної цілісності України – Порошенко