5 канал

Засуджених у 2017 році "айдарівців" випустили на волю, однак справу не завершено: подробиці

Їм загрожувало по 8 років за ґратами

З-під варти у залі суду звільнив Верховний касаційний кримінальний суд трьох бійців батальйону "Айдар" та повернув справу на розгляд суду першої інстанції. Вирок "айдарівці" отримали ще у 2017 році – усіх трьох визнали тоді винними у начебто незаконному затриманні чоловіка на Донбасі. Детальніше – Анна Брикова.

Микола Агапов, Вадим Фещенко і Роман Щуров – бійці батальйону "Айдар" – за ґратами вже більшяк три роки. За даними слідства, у грудні 2015 року вони незаконно затримали підозрілого чоловіка зі зброєю та без документів. У його телефоні виявили дзвінки на російські номери і фотографії бойових позицій.

"Ми вважали, що ми затримали ворога, а точніше – корегувальника вогню артилерії противника, орієнтування на якого нам попередньо було доведено командиром розвідки", – пояснив Агапов.

Згодом з'ясувалося, що "айдарівці" затримали співробітника МВС. Бійців звинуватили в розбої і посяганні на життя правоохоронця. Таке рішення ухвалив Костянтинівський суд Донецької області наприкінці 2017 року, і підтвердив апеляційний суд Донецької області у 2018-му. Остання інстанція – Верховний суд.

Наталія Фещик, адвокатка обвинувачених, переконує служителів Феміди: поведінку бійців треба кваліфікувати, як дії військових ЗСУ у місці проведення бойових дій.

"Військовослужбовці керуються повноваженнями, визначеними законом України "Про боротьбу з тероризмом" і мають ряд, спектр різних прав, які їм подальшому інкриміновано в якості злочину", – зазначала захисниця.

Військові прокурори заперечують.

"Самі обвинувачені самовільно залишили місце служби, будучи один водієм, другий – командиром гармати, і мали знаходитись на бойових позиціях, розташованих поза межами населеного пункту. До того ж вони направились у населений пункт для придбання спиртних напоїв", – коментує військовий прокурор Олександр Серафимов.

Зала вщерть заповнена людьми. А під вікнами суду скандує група підтримки бійців.

У нарадчій кімнаті судді готували ухвалу понад годину.

"Вирок Костянтинівський суд Донецької області від 17 грудня 2017 року та ухвалу апеляційного суду Донецької області від 14 травня 2018 року щодо Агапова, Фещенко, а також в порядку частини 2 статті 433 кримінально-процесуального кодексу України, щодо Щурова скасувати і призначити новий розгляд в суді першої інстанції", – зачитав вирок суддя Віктор Остапук.

Миколу Агапова звільнили з-під варти у залі суду. Виходять на свободу і його побратими – Вадим Фещенко і Роман Щуров, які брали участь у засіданні в режимі відеоконференції.

"У нас не було злочинного умислу. Ми виконували свої службові обов'язки. Я задоволений тим, що новий розгляд теж дає певні можливості. Скажімо так, 3 кроки ми пройшли, знаємо як іти по закону", – прокоментував Агапов.

З чистого аркуша почне розглядати справу той самий Костянтинівський суд Донецької області. Але вже з новою колегією суддів.

Анна Брикова, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Оскаржуватимуть: міністр юстиції відреагував на рішення суду щодо Супрун
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради, на якому мають розглянути закон про вищу освіту – трансляція

Українська сторона ліквідувала 4-х терористів минулої доби – розвідка

Убивство журналіста Сергієнка: суд зайшов у глухий кут щодо розгляду справи

Під прицілом чергового випуску ворожих снайперів: бійці ООС показали зручного помічника на фронті

У суді пояснили, чому тимчасово заборонили Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я

"Зрозумів, що помилився": колишній прибічник "ДНР" здався Службі безпеки

Суд заборонив Супрун виконувати обов'язки міністра – як відреагували в МОЗ