НАБУ

Стало відомо, де українські корупціонери "ховають" гроші

  Станом на 30 червня 2018 року в міжнародний розшук оголошено 21 особу

  За допомогою компаній, які зареєстровані у більш як 23 країнах, українські можновладці здійснюють свої корупційні схеми. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

  "Міжнародний напрямок є одним із ключових в роботі НАБУ, оскільки чимало корупційних схем реалізують за участю компаній, зареєстрованих за кордоном. Географія цих суб’єктів господарювання наразі охоплює щонайменше 23 країни на трьох континентах світу", – зазначено у повідомленні.

  Відомо, що українські корупціонери обирають країни, у яких є спрощена система реєстрації, а також існує ускладнений порядок розкриття та високий ступінь конфіденційності.

  "Збитки, завдані державним інтересам за участю іноземних контрагентів, обчислюються у 1,84 млрд грн, 22,07 млн дол. США, 12,03 млн євро", – наголосили в НАБУ.

  Аби отримати інформацію, НАБУ направляє запити про міжнародну правову допомогу до компетентних органів інших держав. Від початку розслідувань Національне бюро надіслало до органів 61 держави 371 запит про міжнародну правову допомогу. 182 запити вже виконано.

  "Близько 30 осіб, яких детективи Національного антикорупційного бюро вважають причетними до організації корупційних схем, наразі переховуються за кордоном. Кожен другий із них, за даними слідства, - на території Російської Федерації", – додали в Бюро.

  Станом на 30 червня 2018 року в міжнародний розшук оголошено 21 особу. Стосовно 16 скеровано запити до інших держав.

  "Так, навесні цього року до компетентних органів Німеччини скеровано запит щодо видачі голови правління ПрАТ "ХК "Енергомережа", затриманого в цій країні в квітні 2018 року. За версією слідства, ця особа є організатором корупційної схеми, через яку державі завдано збитків на суму понад 346 млн грн", – резюмували у НАБУ.

  Як повідомляв 5.UA, працівникові СБУ, якого затримали на хабарі в $47,5 тис., оголосили про підозру. Крім того, про підозру повідомили і посереднику, який передавав гроші.

  Попередній матеріал
  "За нашу свободу": як пластуни вітають українців із Днем Незалежності – відео
  Наступний матеріал
  У Сенаті США розповіли, коли будуть уведені нові обмеження стосовно Росії

  "Можливо, вийдемо на Верховну Раду": Ситник розповів, що НАБУ робитиме з підозрами щодо нардепів

  "Є цікаві напрацювання": Ситник анонсував нові провадження проти народних депутатів

  "Імпотентність" митників, схеми з криміналітетом: екс-глава Митної служби про корупцію на кордонах

  НАБУ просить Верховний суд скасувати догану Холодницькому

  Підозра в державній зраді: екс-голову Апеляційного суду Криму оголосили у розшук

  У центрі Одеси "на гарячому" зловили підполковницю Нацполіції – фото