Facebook / Державне спеціалізоване підприємство \"Чорнобильська АЕС\"

США дають Україні ще $10 млн на сховище відпрацьованого ядерного палива у ЧАЕС

  Протягом останніх 30 років США надали Україні загалом $400 мільйонів на подолання наслідків аварії на ЧАЕС

  Сьогодні на Конференції донорів Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у Києві Сполучені Штати офіційно оголосили про додаткові 10 мільйонів доларів допомоги на проведення робіт з убезпечення Чорнобильської АЕС та мешканців навколишніх територій. Про це йдеться у повідомленні відділу преси посольства США в Україні, яке є в розпорядженні 5.ua.

  У посольстві підкреслили: "Цей внесок є доповненням до понад 400 мільйонів американських доларів допомоги, яку США вже надали Україні упродовж останніх трьох десятиліть, аби послабити наслідки чорнобильської катастрофи, в тому числі 377 мільйонів доларів для Чорнобильського фонду "Укриття" і 31 мільйон євро, внесені на Рахунок ядерної безпеки". Цього разу гроші призначені для завершення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива на майданчику Чорнобильської АЕС.

  "Завтра, коли Україна і світ відзначатимуть 30-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС, ми будемо згадувати жертв цієї катастрофи й відважних ліквідаторів, котрі віддали власне життя, аби запобігти ще більшому лиху, і молитися за них та всіх тих, хто потерпів від радіоактивного забруднення", – зазначено в повідомленні.

  У посольстві запевнили: Сполучені Штати залишатимуться відданим партнером України в її зусиллях зі створення надійного укриття над старим саркофагом, забезпечення сховища для відпрацьованого ядерного палива, остаточного виведення Чорнобильської АЕС з експлуатації і її перетворення на екологічно безпечний і стабільний об’єкт.

  Нагадаємо, до 30-х роковин трагедії 5.ua записав інтерв’ю із ліквідатором аварії на ЧАЕС: "Керівники почали свої сім'ї вивозити ще до 1 травня через Бориспіль – і тоді "чиряк" прорвав".  

  Попередній матеріал
  ГПУ звернулася до Ізраїлю з проханням вручити підозру Ставицькому
  Наступний матеріал
  Бойовики "ДНР" блокуватимуть введення на Донбас поліцейської місії ОБСЄ - журналіст
  Теги:
  Loading...

  30 років Чорнобилю: Чи є життя після пекла?

  У Чорнобилі з'явився мурал від португальського художника

  Чорнобильське селище на Харківщині: спогади переселенців

  Чорнобиль – 30 років потому: дивіться цикл документальних фільмів на "5 каналі"

  У Києві відкрили пам'ятну стелу ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС

  5 канал - трансляція наживо