5.ua

"Справжня революція ЗСУ": Україна готується впровадити новітні системи управління за зразком НАТО

  Допомога НАТО – це не тільки фінансові та матеріальні ресурси, а й комплексна співпраця за 13 напрямками

  У рамках співпраці з НАТО Україна обговорює впровадження у Збройні Сили України системи управління військами C4ICR. Очікується, що це стане справжньою революцією в секторі безпеки та оборони. Про це заявила голова Постійної делегації ВР в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз на прес-конференції у Києві, передає "Укрінформ".

  "Допомога НАТО – це не тільки фінансові та матеріальні ресурси, це встановлення досить високої технологічної, адміністративної та ресурсної планки для подальшого розвитку сектору безпеки і оборони України, це стандарти та вимоги ефективності, які відрізняють ХХІ століття від ХХ. Наприклад, сьогодні ми намагаємось також говорити про необхідність впровадження у Збройні Сили України системи управління військами C4ICR (з використанням комп'ютерних технологій), що стане справжньою революцією для наших Збройних сил", – заявила Фріз.

  Вона зазначила, що Комплексний пакет допомоги НАТО для України, схвалений 9 липня, є безпрецедентним за часів незалежності України.

  "Він має 13 магістральних напрямків, 40 піднапрямків, співпрацю вже з 8 трастовими фондами НАТО і таким чином відкриває можливість не лише говорити про нашу євроатлантичну інтеграцію, а й реально демонструвати певні результати на шляху реформ", – повідомила голова делегації.

  Вона також повідомила про результати співпраці з Офісом НАТО.

  "Ми можемо говорити, що завдяки підготовці НАТО наших інструкторів та бойових підрозділів ми маємо чотири батальйони, а це майже 2 тис. бійців, і вже підійшли до підготовки п'ятого батальйону. Таким чином, за два роки фактично в умовах війни насправді була проведена величезна робота, і ми маємо це знати, тому що коли ми говоримо про наміри, ми маємо говорити і про певні результати, і вони в нас є", – підкреслила Фріз.

  Читайте такожВ Україні сформували чотири батальйони за стандартами НАТО - Муженко

  "Переконана в одному: що розвиток відносин з НАТО – це шлях з двостороннім рухом, тобто ми маємо говорити про те, що рухаємося в цьому напрямку, і це для нас  безальтернативний шлях", – резюмувала вона. 

  Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що за три роки Україна має жити за стандартами НАТО.

  Попередній матеріал
  КМДА запропонували перейменувати одну з вулиць на честь Новодворської
  Наступний матеріал
  Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО Олександра Мотузяника – відео

  У НАТО здатні захистити всіх союзників від будь-якої загрози – Столтенберг

  Понад 10 країн-членів НАТО погодилися розмістити війська у Східній Європі

  Клімкін: За три роки Україна має жити за стандартами НАТО

  Олланд: Якщо Путін зробить "ще бодай щось", то Україна отримає зброю та увійде до НАТО