зустріч
зустріч 5 канал

Справи Майдану: слідчі ДБР зустрілись із постраждалими від отруєння невідомими газами – подробиці

Читайте по-русски
Матеріали зустрічі ДБР планує долучити до судово-медичних експертиз

Чим дихав Майдан у лютому 2014-го, Ігор Демчишин пам'ятає досі. Після 6,5 років від Революції Гідності – в його організмі в 70 разів перевищений вміст талію – це високотоксичний важкий метал. Ігор вважає: цю речовину використовували беркутівці під час сутичок з євромайданівцями на Грушевського.

"Масово травити людей почали 18, 19 лютого під час зачистки. Тоді було використано найбільшу кількість спецзасобів. У тому числі завезений із РФ. Багато людей отримало отруєння, але не підозрювали. Уже з часом почали втрачати масово здоров'я", – каже постраждалий учасник Революції Гідності Ігор Демчишин. 

Крім сліду від кульового поранення, Ігор донині може раптово втрачати свідомість, має підвищений тиск та постійний біль у кінцівках. Майданівці, проти яких застосовували невідомі гази, страждають на хронічні недуги. І досі намагаються довести – причиною могли стати світлошумові гранати та аерозольні балони, які застосовував "Беркут".

"Вони зверталися – і у всіх відповідь – можливо. Можливо, має наслідки. Коли мене досліджували в інститут пульмонології, у них не вистачало реагентів, фахівців", – розповідає фотокореспондент, постраждалий учасник Революції Гідності Олександр Тимошенко. 

На зустріч зі слідчими ДБР, які розслідують "справи Майдану", ініціативні групи покликали постраждалих під час сутичок із силовиками у 14. До бюро запросили й токсиколога зі США.

Матеріали зустрічі ДБР планує долучити до судово-медичних експертиз. Коли, де їх проведуть та чи залучатимуть американських фахівців – не кажуть. В Україні ж провести такі дослідження – наразі, каже слідчий, неможливо.

Факт постачання заборонених сльозогінних засобів та світлошумових гранат для придушення протестів під час Революції Гідності Генпрокуратура визнала ще 2015 го року. Тодішній керівник управління спецрозслідувань Сергій Горбатюк заявив: спецзасоби постачали з Росії під виглядом "гуманітарної допомоги."

Ганна Рибалка, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
"Я готова ще посидіти під домашнім арештом, лише б відпустили Антоненка" – Кузьменко
Наступний матеріал
Небезпечна худоба: чому чоловік захворів на сибірську виразку на Одещині
Loading...