Справа розстрілів на Майдані 5 канал

Справа розстрілів на Майдані: у суді надали дві суперечливі експертизи про загиблого Героя Небесної Сотні

Головна суперечність – визначення вхідного отвору кулі, бо це дасть підстави стверджувати, звідки стріляли

У Святошинському райсуді столиці сьогодні, 11 жовтня, розглянули дві експертизи смерті Героя Небесної Сотні Євгена Котляра, що суперечать одна одній. Наразі за цією справою на лаві підсудних перебувають п'ятеро екс-беркутівців.

За висновками первинної судово-медичної експертизи, зробленої одразу після смерті Євгена Котляра, куля увійшла в його шию зліва направо. Тож, імовірно, стріляли з боку готелю "Україна".

Пізніше провели секторальну балістичну експертизу, а її висновки – інші. Куля увійшла справа наліво. Це може свідчити про те, що стріляли з боку барикад. Захист підозрюваних наполягає, що враховувати потрібно перші дослідження, як більш достовірні.

"Головна суперечність – вхідні отвори були зліва чи справа. Із самого початку протягом двох років органами досудового слідства були зібрані докази, що вхідна рана була зліва, що стріляли з боку готелю "Україна". Остання, так  звана "комплексна" експертиза дійшла до інших висновків, але ці експерти не були біля тіла", – стверджує Ігор Варфоломеєв, адвокат захисту.

Натомість, сторона обвинувачення переконує, що секторальна експертиза – більш комплексна.

"Захист зазначає, що нібито ця куля прилетіла з готелю "Україна", але відповідним секторальним висновком експерти зазначили, що ця куля вилетіла з сектору саме бетонної барикади, де перебували працівники спецроти "Беркуту" та інші працівники правоохоронних органів, які мали вогнепальну зброю. Ми вважаємо, що цим висновком саме ці суперечності усунуті", – переконує прокурор ГПУ Яніс Сімонов. 

Попередній матеріал
Опалювальний сезон та розвиток інфраструктури: виступ Гройсмана на Раді регіонального розвитку – відео
Наступний матеріал
Мустафа Джемілєв увійшов до фіналу лауреатів премії Сахарова

Хто та навіщо затягує розгляд справ беркутівців по розстрілах на Майдані - розслідування

Екс-беркутівець дав свідчення проти "своїх": силовиків уже затримано – ГПУ

Слухання у справі розстрілів на Інститутській: захист оприлюднює нове переконливе відео злочинів "Беркуту"

Прес-конференція: "Адвокати Небесної Сотні передають в Гаагу нові матеріали по справі Майдану" – відео