5 канал

Справа Межигір'я: Ющенко звинуватив слідчого Генпрокуратури в конфлікті інтересів

  Читайте по-русски
  Третій президент України розповів про квартиру вартістю майже $1 млн, яку отримала сім'я прокурора

  Віктор Ющенко стверджує, що слідчий, який повідомив йому про підозру в справі щодо розкрадання Межигір'я, має конфлікт інтересів. Про це третій президент України написав у Facebook.

  За його словами, слідчий Олександр Смітюх є племінником колишнього члена "Партії регіонів" Григорія Смітюха. Той за часів президентства Леоніда Кучми був заступником керівника Державного управління справами. Перебуваючи на цій посаді, отримав квартиру в центрі Києва вартістю майже $1 млн.

  Ющенко зазначив: тільки-но став президентом, забрав у Смітюха ордер на елітні квадратні метри через порушення житлового законодавства. Третій президент наголосив, що згідно з законом про запобігання корупції, слідчий Смітюх мав повідомити керівництво про конфлікт інтересів, щоб запобігти упередженості в розслідуванні.

  Віктор Ющенко звернувся із заявою до генерального прокурора щодо проведення перевірки цих обставин та надання їм правової оцінки.

  Нагадаємо, ГПУ підозрює експрезидента у розтраті майна на суму 540 млн грн. Йдеться зокрема про виведення резиденції Межигір'я з державної власності у 2007 році. За даними ГПУ, Ющенко діяв у змові з Віктором Януковичем, який на той час був прем'єр-міністром. Тоді внаслідок різноманітних схем Межигір'я стало власністю фіктивної донецької компанії. Фактично ж резиденція перейшла у користування до Віктора Януковича.

  Попередній матеріал
  Садовий: "Поради Тимошенко не виконувати рішення КСУ – це авантюризм чи підстава"
  Наступний матеріал
  "Криза існує тільки в росЗМІ": чи потрібне втручання Варфоломія, аби вирішити суперечності в ПЦУ – експерт