5 канал

Спорт для чотирилапих: чим розважити песика та як перемогти на змаганнях

Нині для собак є безліч видів спорту. І якщо за радянських часів, наприклад, було відоме лише службове багатоборство, нині з’явився вибір – аджиліті, фрітсайл, танці, перегони на упряжках

Важко не погодитися, що собака в родині – це повноцінний член сім’ї, його як дитину треба виховувати і доглядати, а ще – тренувати, аби давати вихід невгамовній енергії тварини. Сьогодні дедалі більше сучасних власників собак долучають своїх улюбленців до спортивних вправ, і це розумно, адже спорт додає тваринам здоров'я.

Нині для песиків є безліч видів спорту. І якщо за радянських часів, наприклад, було відоме лише службове багатоборство, нині з’явився вибір – аджиліті, фрітсайл, танці, перегони на упряжках. Такі заняття дають можливість не просто проводити час із собакою в активному русі, а ще й розвиватися самому власникові в компанії однодумців.

Аби обрати найбільш підходящий вид спорту вашому чотирилапому другові, необхідно  поспостерігати за ним деякий час. Собака полюбляє бігати – тоді обирайте кані-кросс. Не може відірватися від м’яча – флайбол. Полюбляє тягати щось важке, тоді – вейтпулінг.

Пес має бути підтягнутим, із вогникам в очах і без зайвих сантиметрів на талії, – переконаний керівник дресирувального комплексу Юрій Микиша. Собаці, як і людині, необхідний постійний рух. А де його взяти? Звичайно ж, на спортивних майданчиках.

В Україні перші змагання для собак "Strong Dog"&"Wall Climbing" заснували два роки тому. Їх головна мета – залучити якнайбільше власників тварин до кінологічного спорту і розвитку їх фізичних здібностей. Наприклад, програма "Wall Climbing" – це стрибки у висоту. Пес має підстрибнути якомога вище на стінку, вхопивши прив’язану річ зубами і висячи із нею у повітрі три секунди.

Для програми "Strong Dog", яка полягає у піднятті ваги у висоту, Юрій Микиша вигадав і власноруч зібрав відповідний тренажер. Він не має аналогів не тільки в Україні, а й у світі. Працює тренажер за таким принципом: необхідно підняти вагу, відповідну до третини ваги собаки, на висоту 130 сантиметрів. Для бійцівських порід краще займатися ще й додатковими вправами: перетягуванням канату, стрибками на дистанцію та вейтпулінгом (перетягування ваги на платформі).

Заводчики бійцівських собак кажуть: такі заняття – дуже до вподоби їхнім улюбленцям, адже кожну вправу виконують із задоволенням, помахуючи хвостами та погавкуючи від радощів. Та й власники тварин набираються здоров'я поряд зі своїми чотирилапими друзями. Адже відчувають справжній драйв, позитив і радість перемог.

Попередній матеріал
Петро Порошенко очолив рейтинг кандидатів на можливих президентських виборах
Наступний матеріал
Нацполіція отримає доступ до баз даних Інтерполу
Теги:
Loading...

Тренування перед польотом та ветеринари на борту: Japan Airlines створили унікальну послугу для собаководів

Двоє у човні, не рахуючи двох собак: у Тихому океані врятували американок, які п'ять місяців дрейфували на яхті

Мастиф, бігль, коллі: як у Києві проходить EuroDog Show-2017 – фото, відео