Соцопитування: українці не довіряють правоохоронцям

  Українці вдвічі менше довіряють правоохоронним органам, ніж європейці. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".

  За даними дослідження, проведеного наприкінці 2011-го року, левова частка українців не вірять у ефективність роботи працівників Служби безпеки, прокарутури, міліції та ДАІ. При чому міліціонерам опитані довіряють трохи більше, ніж даішникам. Несправедливими вважають і суди, на чесність української феміди покладається лише вісім відсотків опитаних. Втім найбільшу небезпеку українці вбачають не так у злочинності, як у бідності, корупції та економічній кризі. За словами експертів, європейці від таких проблем вважають себе значно більш захищеними.

  Кость Бондаренко, керівник інституту української політики: "Україна за багатьма показниками наближається до нових країн-членів Євросоюзу... Але орієнтуватися потрібно - якшо ми говоримо про орієнтацію на ЄС - потрібно не на ці країни, а на країни Західної Європи".

  Олексій Антипович, директор соціологічної групи "Рейтинг": "Найбільше серед опитаних українці довіряють СБУ - 16 відсотків вважають, шо вона цілком заслуговує на довіру. На другому місці прокуратура - 12 відсотків, третю позицію займають міліція, податкова, митниця, найменше українці довіряють ДАІ та судам - 43 відсотки вважають, що суди зовсім не заслуговують на довіру".

  Попередній матеріал
  Кримські сепаратисти хочуть визначення Криму самостійною державою
  Наступний матеріал
  Столичні активісти просять ЮНЕСКО допомогти у боротьбі з забудовниками
  Теги: