Столичні активісти просять ЮНЕСКО допомогти у боротьбі з забудовниками

  Допомогти зупинити нищення схилів Дніпра будівельниками і зведення вертолітного майданчика на Парковій алеї просять у ЮНЕСКО київські депутати. Відповідного листа вони надіслали міжнародним фахівцям. Тим часом, громадські активісти заявляють: будівництво летовища під Верховною Радою, яке у розпалі - незаконне.

  Паркова дорога. Кількасот метрів від будівлі Верховної Ради. Об`єкт, що з 2010 року виріс на Дніпровських схилах - знову у центрі уваги. Депутати Київради кажуть - невдовзі сюди можуть навідатися міжнародні фахівці. Експертам з ЮНЕСКО нажалілися на громіздкий вертолітний майданчик. Стверджують: будують його - незаконно.
   
  Наталія Новак, заступник голови фракції "Удар": "Відповідь та, яку ми отримали від Попопва, що дійсно, проектна документаця була розглянута на засіданні містобудівної ради, але було направлено на доопрацювання. Таким чином, можна зробити висновок, що будується без належної документації".

  Два гектари землі під будівництво Київрада віддала в оренду компанії "Амадеус" на 25 років. Офіційно - для зведення та обслуговування інженерної та транспортної структури. В кінці 2010-го журналісти оприлюднили інформацію - на Парковій дорозі будують вертолітний майданчик для Президента. Однак через два роки на схилах Дніпра виросла триповерхова будівля-гігант. Тутешні охоронці називають цей об`єкт "секретним" і камери до нього не підпускають.

  Охоронець: "Вибачте, але зйомка забронена.

  Журналіст: "А чому?"

  Охоронець: "Ну, наказ такий".

  Журналіст: "Від кого?"

  Охоронець: "Від керівнитцва".

  Ще один охоронець переконує - об`єкт надважливий.

  Журналіст: "А чий це об`єкт?"

  Охоронець: "Гкм. Секретний".

  Громадський активіст і журналіст Ігор Луценко каже - те, що ховають від камер охоронці, зводять на території особливо цінних земель. Виділяти їх під будівництво можна лише з дозволу Верховної Ради. За словами Луценка, таких документів у компанії "Амадеус" немає. Відсутнє також і погодження від управління охорони культурнї спадщини.

  Натомість, у державному управлінні охорони довкілля 5 каналу повідомили - 2 гектари особливо цінних земель уже позбавили статусу рекреаційних і надали статус земель транспортного призначення. Про дозвіл від парламенту - ані пари з уст. У столичній мерії запевняють - вертолітний майданчик будують для соціальних потреб. А місце для цього обрали не випадково.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Сьогодні норми визначають рух гелікоптера вздовж Дніпра. Безумовно, треба було шукати землю для майданчика десь поблизу русла Дніпра".

  Натомість, громадські активісти, які наполягають на незаконності об`єкта, чекають на реакцію ЮНЕСКО. Утім, позиція цієї організації матиме лише рекомендаційний характер.

  Ганна Рибалка, Іван Головач, Федір Угненко. 5 канал.

  Попередній матеріал
  Соцопитування: українці не довіряють правоохоронцям
  Наступний матеріал
  На Київщині соціальні, медичні та освітні заклади перейдуть на альтернативне опалення
  Теги: