Кримські сепаратисти хочуть визначення Криму самостійною державою

  Представники Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» виграли у Вищому адміністративному суді в Києві процес за право на судове скасування Конституції АРК, ухваленої українським парламентом у 1998 році. Вона діє і досі й визначає Крим як автономію у складі України.
  Про це повідомляє Радіо "Свобода".

  Раніше місцеві сепаратисти намагалися через суд оскаржити її правочинність, однак той відмовився розглядати поданий позов. Тепер суд першої інстанції мусить розглянути цю справу по суті.

  За словами координатора Народного фронту Валерія Подьячого, мета позову, поданого ще у жовтні 2010 року, – відновлення дії Конституції Республіки Крим від 1992 року. Цей документ, ухвалений Верховною Радою Кримської АРСР 6 травня 1992 року, визначав Крим самостійною державою, яка перебуває з Україною у конфедеративних відносинах.
   
  У березні 1995 року Президент Леонід Кучма скасував цей варіант кримської конституції, а наприкінці 1998 року спершу кримський, а потім й український парламенти затвердили нинішній Основний закон АРК. У ньому визначається пріоритет українського законодавства, а статус Криму сформульований як «автономія у складі України».
   
  Валерій Подьячий, засуджений кілька років тому до умовного покарання за сепаратизм, вважає, що нинішня кримська автономія – незаконна, як і перебування Криму у складі України. Тепер це він збирається довести у суді: «Конституція від 6 травня 1992 року була скасована незаконно, всенародно обраний президент Криму Мєшков незаконно був усунутий від влади. Вищий адміністративний суд практично перекреслив усі спроби керівництва автономії не дозволити розгляд позову про скасування української конституції Криму у суді».
   
  За словами Валерія Подьячого, спікер кримського парламенту Володимир Константинов та парламентська юридична служба наполягати, що терміни оскарження цього нормативно-правового акту вже вибігли. Якщо і цього разу суд відхилить вимоги активістів Народного фронту, то вони збираються скаржитися до Комітету з прав людини ООН.

  Радіо "Свобода"

  Фото - з архіву "5 каналу"
  Попередній матеріал
  У київському зоопарку в ніч на Різдво народилася лама
  Наступний матеріал
  Соцопитування: українці не довіряють правоохоронцям
  Теги: