kor.ill.in.ua

Союз журналістів Росії просить від ФСБ роз'яснення з приводу арешту Сущенка

  Секретар СЖР наголошує, що в організації "надзвичайно стурбовані тим, що трапилося" і вони "продовжують стежити за ситуацією"

  Голова Союзу журналістів Росії Всеволод Богданов надіслав листа до директора ФСБ з проханням надати роз’яснення щодо арешту в Москві українського журналіста Романа Сущенка. Про це повідомила у листі до Національної спілки журналістів України секретар СЖР Надія Ажгіхіна, зазначає прес-служба НСЖУ.

  "Повідомляю, що одразу після вашого звернення від імені НСЖУ, а також звернень представників ОБСЄ, МФЖ і інших міжнародних організацій у зв’язку з арештом кореспондента "Укрінформ" Романа Сущенка, СЖР провів екстрену робочу нараду, на якій було прийнято рішення звернутися до керівництва ФСБ за роз'ясненнями", –йдеться в листі Ажгіхіна до НСЖУ.

  Секретар СЖР наголошує, що в організації "надзвичайно стурбовані тим, що трапилося" і вони "продовжують стежити за ситуацією".

  У свою чергу, перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко підкреслив: "Абсурдність звинувачення Романа Сущенка у шпигунстві абсолютно очевидна. Але важливо, щоб про цю очевидність йшлося не лише у вітчизняних заявах, а й у зверненнях різноманітних міжнародних структур".

  Нагадаємо, Сущенко розповів, в яких умовах перебуває в СІЗО: "Ані їжі, ані води у першу добу".

  Як повідомляв 5.ua, 7 жовтня журналісту принесли першу передачу з продуктами та засобами гігієни кореспондент агенції УНІАН у Москві Роман Цимбалюк. Сущенка затримали 30 вересня. Росіяни заявляють, що він нібито є кадровим офіцером української розвідки. Його вже офіційно звинуватили у шпигунстві. Захист вважає ці закиди нісенітницею. Журналіст працює власкором агенції "Укрінформ" у Парижі. До Москви приїхав у приватних справах навідати рідних.

  Попередній матеріал
  У Луганську окупанти під примусом зігнали студентів на мітинг проти поліцейської місії ОБСЄ
  Наступний матеріал
  Рада ЄС назвала точну дату проведення саміту Україна-ЄС

  "Ані їжі, ані води у першу добу": Сущенко розповів, в яких умовах перебуває в СІЗО

  МЗС висловило протест Росії у зв’язку зі звинуваченням українського журналіста Сущенка у шпигунстві

  Роман Сущенко отримав першу передачу в московському СІЗО

  Фейгін розповів подробиці "судилища" над українським журналістом Сущенком у РФ

  Росія офіційно пред’явила Сущенку обвинувачення у шпигунстві

  Справа Сущенка: російський консул нарешті прийшов до МЗС України