мзс україна 5.ua

МЗС висловило протест Росії у зв’язку зі звинуваченням українського журналіста Сущенка у шпигунстві

  Через затримання Сущенка російському консулу в Україні вручили ноту протесту

  Міністерство закордонних справ України відреагувало на оголошення ФСБ РФ офіційного обвинувачення українському журналісту, власному кореспонденту національного інформаційного агентства "Укрінформ" у Франції Роману Сущенку. МЗС висловлює протест і заявляє про безпідставність звинувачення українця у шпигунстві.

  "Це є черговим підтвердженням політики РФ щодо посилення тиску на Україну та незаконного переслідування громадян України", – йдеться у коментарі дипвідомства, передає УНІАН.

  У МЗС наголосили, що свідоме ігнорування закликів української сторони негайно допустити до Сущенка українського консула є продовженням цілеспрямованої політики Кремля щодо цинічного використання громадян України у політичних цілях та порушення прав людини.

  Дипломати вимагають від Кремля негайно звільнити Сущенка та всіх інших утримуваних нею політичних в’язнів – громадян України. МЗС закликало міжнародне співтовариство посилити тиск на Російську Федерацію з метою якнайшвидшого припинення порушень прав людини та переслідувань незалежних журналістів.

  Відомо також, що через затримання Сущенка російському консулу в Україні вручили ноту протесту. Про це "5 каналу" повідомила речниця МЗС Мар'яна Беца. Вітчизняні дипломати наголосили, що занепокоєні ігноруванням російською стороною численних звернень.

  Нагадаємо, сьогодні російські слідчі пред’явили офіційні звинувачення у шпигунстві українському журналісту. 

  30 вересня в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки". У вітчизняному ЗМІ цю акцію назвали спланованою провокацією. 1 жовтня суд Москви ухвалив рішення про арешт українського журналіста строком на два місяці.

  Попередній матеріал
  Марчук: Нинішнє розведення військ – це підготовка до серйозного вирішення проблеми
  Наступний матеріал
  ГПУ передала в суд обвинувачення у справі скандального екс-міністра юстиції Лавриновича

  Роман Сущенко отримав першу передачу в московському СІЗО

  Фейгін розповів подробиці "судилища" над українським журналістом Сущенком у РФ

  Росія офіційно пред’явила Сущенку обвинувачення у шпигунстві

  Справа Сущенка: російський консул нарешті прийшов до МЗС України

  Клімкін: у РФ намагаються сфабрикувати справу щодо Сущенка

  5 канал - трансляція наживо