День Гідності та Свободи відзначають в Україні. Саме з нього почалася Революція Гідності. 21 листопада 2013 року тодішній уряд Азарова відмовився від угоди про асоціацією з Євросоюзом, і незгодні з цим українці вирішили вийти на вулиці.
Заклик до мирної акції протесту швидко поширився соцмережами. Увечері на столичний Майдан Незалежності почали сходитися перші мітингувальники – здебільшого працівники ЗМІ, а згодом підтягнулися й інші містяни. До ночі у центрі Києва було вже кількасот незгодних. За кілька днів акція протесту зібрала вже тисячі людей. Після того як в ніч проти 30 листопада "Беркут" жорстоко розігнав мирних студентів, Євромайдан перетворився на всеукраїнську акцію непокори. А компактний осередок під Монументом Незалежності – на справжнє наметове місто.
Нагадаємо, з нагоди Дня Гідності сьогодні по всій Україні відбудуться 380 акцій, наймасштабніші – в Києві. Порядок у середмісті пильнуватимуть 6 тис. силовиків. Наступні 2 дні діятиме підвищений рівень терористичної загрози. Посилять заходи безпеки і в решті регіонів. Загалом до патрулювання залучили 15 тис. поліцейських і 3 тис. нацгвардійців. У посиленому режимі правоохоронці працюватимуть до кінця тижня.
У місцях проведення масових акцій встановлюють рамки металошукачів. Середмістя Києва частково перекрили для автівок. Деякий час буде закритим вхід та вихід зі станції метро "Хрещатик" до вулиці Інститутської. Змінить роботу й наземний транспорт. Від 6-ї ранку і до закінчення заходів перекритим буде рух транспорту на вулицях Хрещатик, Михайлівській, Городецького, Ольгинській та Інститутській. Також обмежать рух автотранспорту на вулиці Лаврській, Цитадельній, Банковій, Круглоуніверситетській, Лютеранській, Заньковецької та Грушевського. В Київській міській держадміністрацїі зазначили, що маршрути громадського транспорту на цих вулицях теж змінять.