Сьогодні святкують День Європи в Україні (РОЗШИРЕНО)

  Весь Євросоюз - на одній вулиці. На один день Хрещатик перетворився на наметове містечко, яке стало головним осередком святкування Дня Європи в Україні. У кожному шатрі киян зустрічали представники європейської країни, які знайомили зі своєю історією та культурою. Господарі свята на вареники для гостей не розщедрилися, проте, притягнули до Києва справжню старовинну гармату. Щоправда і в інших європейських шатрах скуштувати національні страви можна було лише за гроші. Організатори дійства - вітчизняне МЗС та представництво Єврокомісії в Україні - святом залишилися задоволеними.
  28 країн умістилися на Хрещатику. З вікон Центрального універмагу видно Ірландію, біля мерії  облаштувалися італійці. До українського намету прямує керівник вітчизняного МЗС. Розпорядник дійства знає, чого хоче.

  Вареників для Володимира Огризка не знайшлося. Його зустріли хлібом із сіллю та танцем. А козаки з Кременчука перед дипломатом хизувалися привезеною зброєю. Свою саморобну гармату розташували прямісінько навпроти мерії. 

  На ярмарку країн - кожному своє. Біля посольства Болгарії - ностальгія з доступної радянської краси: жінки скуповують шампунь та креми для обличчя.

  З наметів жваво розбирають путівники, мапи країн та листівки про роботу та відпочинок.

  Традиційна програма святкування Дня Європи  - з навчальними програмами, уроками мов та дискусійними клубами - у Києві цікава не всім.  Народу більш довподоби бої лицарів, а ще - пиво та ковбаски для дорослих і морозиво - для дітей. Цінам на майже німецькі та італійські страви здивувалися б у Європі. Але купувати европейське вдвічі дорожче кияни не відмовлялися.

  Наталя Павлова, Дмитро Большаков, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.22Мб)
  Попередній матеріал
  "Пласт" відзначає свято весни (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  В Україні відзначають День Матері (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...