В Україні відзначають День Матері (РЕПОРТАЖ)

  Міжнародне свято — День матері відзначають в Україні. Цього дня у світі шанують усіх мам і вагітних жінок. Для сім`ї Ярош - це особливе свято. У родині - 11 дітей, з них дев`ятеро прийомні. У першому на Львівщині дитячому будинку сімейного типу знають - їхня мама найкраща. Адже більшість із цих дітей пізнали материнське тепло, лише поселившись у цій родині.
  11-ту дитину сім`я Ярошів прихистила у себе декілька місяців тому. Юлю забрали з інтернату і тепер дівчинка надолужує шкільну програму. Нові батьки кажуть - дитина доволі кмітлива, але інтернатське життя і байдужість державних вихователів позбавили дитину хорошого навчання. Але Ярошам не звикати, для більшості дітей адаптація у сім`ї давалася важко.

  Катерина Ярош, бабуся: "Іванко, як прийшов до нас, як ми його взяли він не бачив, ми його садили на першу парту. Він не бачив. Ми пішли до лікарів, лікарі кажуть не лікуйте, ще почекайте то інстинкт голоду. І ви знаєте він побув в нас рік, ви знаєте він 100 процентів баче".

  Другий рік поспіль родина Ярошів справляє День матері у новому триповерховому будинку. Мати 11-ьох дітей Наталя неохоче розповідає про життєві проблеми, каже спілкування з журналістами дуже злить місцевих чиновників. Але, незважаючи ні на що, готова ще взяти дітей на виховання.

  Наталія Ярош: "Якщо би нам сказали, що якась дитина потребує, що треба в сім`ю забрати, ми б забрали. Ми навіть в службу в нашу районну, що якщо буде дитина яка потребує сім`ю ми візьмем, тільки щоб не віддавали в інтернат, навіть згодні тимчасово взяти, тільки щоб діти не йшли в інтернат".

  На кожну дитину сім`я Ярош отримує грошову допомогу. Кажуть, коли взимку їм заборгували за два місяці, районні чиновники порадили економити і жодною копійкою не допомогли. Грошей вистачає впритул, а ще кожна дитина потребує одягу та ліків, адже чи не у всіх них є проблеми зі здоров`ям. Щодня батько розвозить дітей у школи та садочки. Каже, його вантажний мікроавтобус знають усі ДАІшники і штрафують за перевезення дітей у непристосованому транспортному засобі.

  Юрій Ярош: "У нас сім`я 14 чоловік, от ми сідаємо в маршрутку ми займаємо півмаршрутки, просто кажуть за половину треба заплатити і якщо так от переводити на ту ж солярку, що вона зараз дорога, ну то виходить 30% вартості. Що їдеш сам і зрівняти з тим, що ми всі разом ідемо маршруткою".

  Уже зараз родина шукає дешевий відпочинок на морі. Батьки кажуть: дітям вкрай необхідний південний клімат, а чекати путівок від держави не доводиться. Тому Юрій лагодить свій автомобіль, щоби усі разом могли вирушити влітку у подорож.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.83Мб)
  Попередній матеріал
  Сьогодні святкують День Європи в Україні (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Європейський студентський союз закликав усі країни ЄС визнати Голодомор геноцидом
  Теги:
  Loading...