"Пласт" відзначає свято весни (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Цього дня молодіжна організація "Пласт" відзначає свято весни, вшановуючи святого Юрія, який є їхнім небесним опікуном . З цієї нагоди юнаки і дівчата по всій Україні виїжджають на три дні до лісу. Пластуни відкривають таборовий сезон, до якого готувалися цілий рік. Київські пластуни отаборилися в одному з лісів Фастівського району за сотню кілометрів від столиці.

  Ці дівчата - досвідчені пластунки. Таборують ще з шести років. Коли були малими, мешкали у будинках. А тепер - мрія здійснилася. Можна три дні пожити у наметах.

  Людмила Пустовіт, пластунка: "Перейшовши в юнацтво, ми живемо в наметах. Це дуже класно. Тому що ми живемо з гармонією природи".

  Святослава Крупська, пластунка: "Я знайшла дуже багато друзів. Це дуже круто бути в пласті".

  Підйом о сьомій ранку, спільна молитва і підняття прапору. А після сніданку - спортивні змагання. Пластуни грають як у сучасні, так і в стародавні козацькі ігри. Утім смак до лісового життя у міських дітей з`являється не відразу, зізнається комендант табору.

  Ніна Карасевич, комендант табору: "Відчувається, коли дитина вперше опиняється на природі, вона відчуває довкола себе вакуум і багато чого не може зробити. А вже на третій раз відчувається, що нормально пристосовані, і всі можуть функціонувати в таборових умовах".

  Таборове життя - це наче щорічне підбиття підсумків. Живучи на природі у наметах, пластуни мають можливість продемонструвати все, чому вони навчилися за рік.

  Андрій Ковальов, пластун: "Це треба відчути самому. Поспівати пісень, поїсти каші із спільного казана. Ти відчуваєш, що друзі можуть тебе підтримати. Ти отримуєш тут навики, які допоможуть тобі жити в суспільстві".

  Тарас Ковалик, пластун: "Ватра, співи, українські пісні. Це все настільки відрізняється від того життя, яким ми живемо у місті, це щось первинне, наше, яке ми можемо створювати самі".

  Невдовзі сотня київських пластунів повернеться до гамірного міського життя. Утім попереду - літні табори, де насолоджуватися природою та товариством однодумців можна буде значно довше.

  Наталія Жижко, Сергій Кондратьєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.76Мб)
  Попередній матеріал
  СБУ попередила Лужкова про відповідальність за заяви на території України
  Наступний матеріал
  Сьогодні святкують День Європи в Україні (РОЗШИРЕНО)
  Теги: