5.ua

Сьогодні під ВРУ мітингували, палили опудало корупції та грали у футбол

  Закон про мови в Україні спрямують на розгляд до Венеційської комісії та ОБСЄ. Про це повідомив голова Тимчасової спеціальної комісії парламенту з питань підготовки відповідного закону під час звіту мовної комісії. У п'ятницю депутати також відправили на доопрацювання проект закону про права корінних народів України. Зокрема для того, щоб врахувати пропозиції народного депутата від "Батьківщини" та одного з лідерів Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. На наступний тиждень перенесли й голосування за урядовий антикорупційний законопроект, підтримати який учора просив прем'єр Арсеній Яценюк. Ухвалити його просили і під Радою – активісти влаштували антикорупційний флешмоб, а заразом – підняли ще кілька тем, щоб депутати не розслаблялися. Вуличний тренд під парламентом зберігався весь робочий тиждень.

  Під радою тепер щодня – надихачі депутатів. Надихають хто плакатом, хто перформенсом. Ця лялька розляглася тут не просто так – принесли люди, які представляються автомайданівцями. Заявляють: у нас сьогодні слабка держава, тому що вона "пронизана наскрізь раковою пухлиною корупції".

  Міні-виставою нагадують про корупцію. Так натякають, що варто ухвалити антикорупційний законопроект, один із трьох, про який напередодні просив депутатів прем'єр Яценюк. Показують, що варто зробити з неприємним явищем: антикорупційну ляльку, нашпиговану псевдогрішми – підпалюють просто на подвір’ї.

  А ця компанія – проти сумісників. Бабусі тримають портрети порушників, віддруковані на якісній поліграфії. Маякують тим, хто вмостився на двох кріслах, що з одного час посуватися. Листівки передають у зал разом, разом із запитаннями.

  Тема сумісників під Радою – в фаворі. Ось чоловіки самі намалювали плакат – і у вівторок намагалися зустріти ним порушників, аби роз’яснити – ні там, ні там не буде роботи.

  А цей чоловік – з одиночним пікетом: пропонує політикам зав’язувати з шоу-виступами.

  Справжні політики не ходять піаритися – вони роблять справу, запевняє пікетувальник. "І Шустера геть! Шустера – потім, спочатку цих, а як не ходитимуть до нього, то він сам відпаде", – несподівано вирішує він.

  Поки на свіжому повітрі – натяки і побажання на розмаїті теми, в самому приміщенні Ради атмосфера нервозна – нерви вчорашньої влади виливаються передусім на журналістів.

  Зате на парламентському подвір’ї швидкоплинні мітинги так само хутко змінюються на релакс – мітингувальники організовують футбольний матч.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Бердянськ попрощався із убитим в Криму офіцером
  Наступний матеріал
  Російський газовий шантаж не спрацював - Захід не змінив позицій щодо України