dusia.telekritika.ua

Монумент Незалежності підсвітять оранжевим кольором

  Акцію присвячено Міжнародному дню боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

  25 листопада в світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. На знак солідарності в Києві оранжевим кольором буде підсвічено Монумент Незалежності.

  Також учасники заходу піднімуть 50 підсвічених помаранчевих парасольок на знак підтримки всесвітнього руху з припинення насильства щодо жінок, участі України в цьому процесі. Монумент буде підсвічено до 23:00.

  Довідка: 17 грудня 1999 Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Історичною передумовою Дню стала подія, що відбулася в 1961 році в Домініканській Республіці, коли за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо були нещадно безжально вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками. Насильство над жінками стало одним з найпоширенішим порушенням прав людини.

  Нагадаємо, 6 липня 2016 у Facebook стартував флешмоб проти замовчування насильства. Під хештегом #яНеБоюсьСказати українки стали ділитися особистими історіями про сексуальні домагання і негативний досвід спілкування з протилежною статтю.

  Попередній матеріал
  "Час. Підсумки дня": Коли чекати історичного рішення від ЄС
  Наступний матеріал
  Мін'юст відмовився прийняти порядок перевірки декларацій, складений НАЗК

  Щастя розміром з долоньку: світ відзначає Міжнародний день недоношених дітей

  Міжнародний день донора: в Україні рекордно знизилася кількість бажаючих здати кров

  Сьогодні відзначають Міжнародний день "сонячних" людей

  Сьогодні відзначають Міжнародний день щастя