dusia.telekritika.ua

#яНеБоюсьСказати: У Facebook стартував флешмоб проти замовчування насильства

  У Facebook стартував флешмоб проти замовчування насильства. Під хештегом #яНеБоюсьСказати українки стали ділитися особистими історіями про сексуальні домагання і негативний досвід спілкування з протилежною статтю

  Акцію на своїй сторінці в Facebook почала громадський активіст і журналіст Анастасія Мельниченко, передає "Телекритика".

  Пізніше до дівчат приєдналися і чоловіки, розповідаючи свої історії, пов'язані з насильством. Правда, деякі представники сильної статі поставилися до флешмобу вельми негативно, вважаючи його випадом у свій бік.

  "Я хочу, щоб сьогодні говорили ми, жінки, - пише Анастасія. - Щоб ми говорили про насильство, яке пережили більшість з нас. Я не хочу, щоб ми виправдовувалися "я йшла в спортивках посеред дня, а мене все одно схопили". Тому що нам не потрібно виправдовуватися. Ми не винні, винен завжди насильник. Я не боюся говорити. І я не відчуваю себе винною".

  Найстрашніше – масштаби цього лиха. Адже якщо пройти за хештегом, то можна прочитати сотні історій жінок і чоловіків, які наводять страх.

  Важливо, що до акції приєдналися і відомі люди. Наприклад, співачка і громадський діяч Саша Кольцова запропонувала свій флешмоб.

  "Якби всі жінки, які пережили сексуальне насильство, спробу сексуального насильства, домагання або образу сексуального характеру вийшли сьогодні (в будь-який день або щодня) на вулицю в червоному, Земля б виглядала кривавою плямою", – написала Кольцова.

  Журналістка, радіоведуча та музикант Соня Сотник зізналася, що боїться розповідати свою історію про сексуальні домагання.

  "Сьогодні жінки розповідають свої історії під #яНеБоюсьСказати. Біль, відраза, страх і нема на то ради. Я до сих пір боюся сказати", - прокоментувала флешмоб Соня.

  Вахтанг Кіпіані: "Прочитав кілька жіночих сповідей і кинув, бо це жах. Але це правда. І від того ще більш страшно".

  Отар Довженко: "Це роблять звичайні пацани і мужики, яким вбили в голову, що мужність – це ставлення до жінки як до речей. І що треба проявляти "ініціативу", тому що жінкам це подобається".

  Нагадаємо, за статистикою ООН станом на минулий рік, практично 4 млн жінок України від 15 до 49 років хоча б один раз у житті зазнавали фізичного насильства.

  Попередній матеріал
  За останні півроку Порошенко помилував п’ятьох громадян РФ
  Наступний матеріал
  У селі на Львівщині встановили вуличне освітлення на сонячних батареях

  50% викликів до поліції Києва - від жінок, постраждалих від насильства

  Майже 4 млн українок хоча б раз у житті зазнавали фізичного насильства