день донора
5.ua

Міжнародний день донора: в Україні рекордно знизилася кількість бажаючих здати кров

Головна проблема – відсутність культури та розвиненого донорського руху

18 донорів крові на тисячу українців – це дуже мало, але це реальність. В Європі показники більші в рази. Зокрема, у Швеції кров здає чи не кожний третій мешканець країни. Тож у Міжнародний день донора активісти вкотре закликали українців долучитися до благодійної справи.

У дитячій лікарні "Охматдит" не проштовхнутися. Допомогти одужати малечі прийшли дорослі донори. Спочатку їх оглядає лікар.

В "Охматдит" натрапляємо на Романа Кузьменка. Він – донор з 15-річним стажем. Навіть отримав почесне посвідчення донора.

"Ну поки оце отримав "корочку" – так разів зо п’ять здавав, і потім теж. Здаю по можливості", – каже він.

Один із донорів, Олександр Седун, каже: "І я такий задоволений прийшов на роботу. Мене тоді спитали – чи то на гульках був, чи кров здавав. Ти маєш бути таким кволим".

Попри те, що донори роблять корисну справу, хвилюються і чоловіки, і жінки. Ще один донор Дмитро Мотуршинський тут для того, щоб допомогти чотиримісячній дівчинці. Задля цього чоловік подолав півтори сотні кілометрів та ладен подолати власний страх.

За день у лікарні "Охматдит" приймають до півсотні донорів. Загалом, за 5 років тут сформували власну базу – це майже 21 тисяча людей. Завдяки ним дитяча лікарня забезпечена на 96%.

"Так, ми забезпечуємо, проте якими зусиллями. Нам доводиться і видзвонювати, і запрошувати, і не тільки ми. Це і громадські організації, і волонтери – це щоденна робота! " – наголошує Дмитро Перетятко, завідувач відділення трансфузіології НДСЛ "Охматдит".

Крім того, медики стверджують, що центри переливання та лікарні постійно потребують свіжої крові.

"Це страшна статистика (18 донорів на тисячу осіб). І через те у нас є дефіцит такий. В основному у нас донори – родичі, донори-колеги і донори-друзі. У нас немає такої культури і розвиненого донорського руху", – зазначила президент ВМГО "Асоціація молодих донорів України" Ірина Славінська.

Кількість донорів в Україні меншає, кажуть лікарі. Утім, підрахувати їх нині неможливо, бо досі відсутній національний реєстр. Єдиний ресурс – волонтерський сайт "Донор.ua". За рік там зареєструвалися понад 5 тисяч донорів.

Олена Махно, Богдан Кальченко

Попередній матеріал
Нардеп: Людина у виконавчій владі повинна виконувати закон, а не обслуговувати чиїсь політичні інтереси
Наступний матеріал
Євро-2016: англійські та уельські фани об'єднались для відбиття нападу росіян у Ліллі

НДСЛ "Охматдит" отримала від Roshen два хірургічні столи

"Охматдит" отримав апарат, який рятуватиме новонароджених

Будівництво нового корпусу Охматдиту знову заморозили

Волонтери взялися за "похмурі" стіни "Охматдиту"