Сьогодні вшановують пам`ять загиблиго Тараса Процюка (репортаж)

  Шість років тому американський танкіст у Багдаді убив українського телеопретора Тарас Процюка. Він працював у багатьоїх гарячих точках, але іракська війна виявилася для нього останньою. Восьмого квітня друзі і колеги пом`янули Тараса Процюка на могилі на Байковому цвинтарі. Відбулося також традиційне вже пікетування американського посольства. Після загибелі Тараса американська адміністрація лише висловила жаль з приводу трагічної помилки танкіста. Але дії своїх військових визнала виправданими. Родина українського телеоператора досі не отримала від американців жодного цента компенсації.

  Тарас Процюк був класним оператором і працював на престижні CNN і REUTERS. Його вабило у небезпечні місця і на драматичні події. 93-го він знімав у Москві путч, а 2001-го світ його очима дивився на акцію "Україна без Кучми".

  Ігор Мазур, голова київської організації УНА-УНСО: "Україна без Кучми" - революційні події. Він намагався бути об`єктивним. Ніколи не показував когось білим, показував чорні сторони і однієї і другої сторони".

  Йому було лише тридцять п`ять, а за плечима - Придністров`я, Чечня, Боснія і Косово. Друзі кажуть - Тарас нудився, коли довго сидів на місці. Всі знали - коли десь починалася війна, він збирався в дорогу.

  Ольга Герасим`юк, народний депутат: "Я пам`ятаю, що цього разу він готувався до чогось поганого. Він ніколи не думав. В нього завжди було все напоготові, щоб їхати. А тут він думав - напевно він відчував".

  Того дня американський танк поцілив у готель "Палестина", де мешкали іноземні журналісти. Внаслідок фатального пострілу загинув український оператор та його іспанський колега.

  Ненадовго пережила Тараса Процюка його мама. Хворий батько не зміг приїхати на могилу. Цвинтар - не єдине місце, де цього дня поминають Тараса.

  Наталія Жижко, 5 канал: "Щороку друзі і колеги Тараса Процюка приходять до американського посольства. Вони мовчки пікетують дипломатичне відомство і передають до посольства свої вимоги. Вже шість років реакція США залишається незмінною".

  Володимир Чемерис, громадський діяч: "Ми сподіваємося, що нова адміністрація проведе об`єктивне розслідування. І виплатять компенсацію родині Тараса".

  Відразу після загибелі Процюка уряд Сполучених Штатів висловив співчуття щодо трагічної помилки танкіста. А дії військових визнав виправданими і такими, що відповідали бойовій ситуації. 

  Наталія Жижко, Борис Матвєєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.37Мб)

  Попередній матеріал
  Місія МВФ повертається в Україну (репортаж)
  Наступний матеріал
  Кшиштоф Зануссі відкрив Дні польського кіно в Україні (репортаж)
  Теги:
  Loading...