Кшиштоф Зануссі відкрив Дні польського кіно в Україні (репортаж)

  Дні польського кіно розпочалися в Україні. Цьогоріч фестиваль неофіційно присвячений сімдесятиріччю від дня народження легенди світового кіно, польського режисера Кшиштофа Зануссі. Захід відкрили допрем`єрним показом його нової стрічки "Серце на долоні" із Богданом Ступкою у головній ролі. Представити у Києві свою картину, режисер заволів особисто.

  В Україну Кшиштоф Зануссі завітав невипадково. Його новенька повнометражна стрічка  "Серце на долоні", що відкриває фестиваль польського кіно, наполовину українська. Проект спільного виробництва двох сусідніх держав. Із Богданом Ступкою у головній ролі та глибоким філософським змістом.

  У стрічці Ступка перевтілюється у фізично виснаженого польського олігарха, якому терміново потрібна пересадка серця. Ідеальним донором для багатія може стати романтичний хлопець Стефан. Через розрив із коханою він вже двічі намагався вкоротити собі віку. Цинічному олігарху за сценарієм треба просто вмовити юнака ще раз спробувати скоїти самогубство. 

  Богдан Ступка, народний артист України: "Я працював польською мовою. Правда, він мені весь час давав такі  зауваження, щоб я розмовляв польською швидше. Але мені важко було і я сказав: "Пане Кшиштоф, це олігарх, має мільярди, куди він спішить? Він спішить тільки зробити операцію на серці, а розмовляти він буде дуже і дуже повільно".

  Ця картина -  другий досвід роботи українського актора та польського режисера. Спочатку була телевізійна вистава "Жайворонок". Втім, лише стрічка "Серце на долоні" принесла Богдану Ступці одну з найвищих винагород римського міжнародного кінофестивалю - статуетку за найкращу чоловічу роль. Втім, і режисер без відзнаки не лишився. Принаймні, в Україні. Орден Ярослава Мудрого Кшиштофу Зануссі урочисто вручив Віктор Ющенко.

  На великі екрани "Серце на долоні" потрапить лише напочатку осені. На самому ж фестивалі кіногурмани зможуть подивитися ретроспективу Кшиштофа Зануссі, - це  п`ять фільмів різних часів,  а також шість свіжих робіт молодих польських режисерів.  

  Марія Коренюк, Сергій Кондрат`єв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.01Мб)

  Попередній матеріал
  Сьогодні вшановують пам`ять загиблиго Тараса Процюка (репортаж)
  Наступний матеріал
  Масові протести опозиції в Таїланді
  Теги:
  Loading...