Місія МВФ повертається в Україну (репортаж)

  Допомогти Україні грошима знову готовий Міжнародний валютний фонд. Його місія повернулася до Києва на день раніше від запланованого. Але одразу ж висунула вимогу - другий транш позики Україні буде надано, лише якшо депутати разом з Урядом впродовж тижня ухвалять антикризову програму. До цього Світовий банк заявив про значне погіршення прогнозів для української економіки. Але Кабінет міністрів змінювати цифри, закладені ним у цьогорічному бюджеті, не збирається. Нагадаємо, перегляд головного кошторису країни був головною вимогою МВФ для надання Україні другого траншу. Після відмови влади змінити держбюджет місія МВФ і залишила країну.
  Ольга Кошеленко, 5 канал: "Місія Міжнародного валютного фонду поверенулася в Україну, утім це ще не означає, що друга порція кредитних коштів негайно з’явиться на рахунках Міністерства фінансів. Згідно із попереднім графіком, Україна у цей час вже б мала отримувати третій транш кредиту. Натомість лише розпочинаються переговори, на яких умовах нам дадуть другий".

  Голову місії МВФ в Україні у Кабінеті міністрів зустрічають як найдорожчу гостю. Юлія Тимошенко дарує найприязнішу зі своїх усмішок, голова Нацбанку Володимир Стельмах як уміє робить компліменти.

  Володимир Стельмах, голова НБУ: "Від щирого серця вітаємо вас з приїздом. Вже два дні погода прекрасна, очікуючи вас".

  Українські можновладці запевняють: у бажанні співпрацювати з Міжнародним валютним фондом вони однодумці. І Парламент, і Президент, і Уряд з Нацбанком.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України:"І українська сторона вся без виключення зацікавлена в тому, щоб ми мали можливість прийняти відкореговану програму спільну і знайшли всі виходи з цієї важкої ситуації і щоб ми продовжили співпрацю".

  Голова місії в Україні підтвердила: Фонд готовий поновити співпрацю із Києвом по кредиту стенд-бай. Які саме умови МВФ висуне задля отримання другого траншу, наразі не відомо. Очевидно, дива працездатності доведеться продемонструвати Верховній Раді.

  Джейла Пазарбазіолу, голова місії МВФ в Україні: "Ми очікуємо, що протягом наступного тижня будуть прийняті законодавчі ініціативи, які будуть сприяти виходу з кризи. Зараз дуже важливо відновлення довіри до урядової політики".

  Позиція прохача не заважає українським чиновникам критикувати міжнародні фінансові інституції. Міністр економіки Богдан Данилишин не сприйняв серйозно прогнози Світового банку стосовно погіршення макроекономічних показників в Україні, оприлюднені напередодні: експерти цієї організації пророкують Києву падіння валового внутрішнього продукту до мінус 9 відсотків і зростання споживчих цін на 16 пунктів. Данилишин зауважив: міжнародні експерти жодного разу не вгадали з прогнозами.

  Богдан Данилишин, міністр економіки: "Ті показники, які дає зараз Світовий банк чи Міжнародний валютний фонд чи будь-яка інша фінансова організація будь-якої країни є чисто умовними. Тому бачимо, що світова кон’юнктура міняється буквально на очах".

  Власні дані вітчизняний Держкомстат пообіцяв оприлюднити лише у середині травня. Зокрема, уперше цьогоріч назвуть показник  валового внутрішнього продукту. А також - зростання цін у першому півріччі. За попередніми даними, вони за чотири місяці збільшилися на майже 6 відсотків. 

  Ольга Кошеленко, Максим та Ілля Шинкаренки, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.37Мб)
  Попередній матеріал
  Хорватія скасувала візи для громадян України
  Наступний матеріал
  Сьогодні вшановують пам`ять загиблиго Тараса Процюка (репортаж)
  Теги:
  Loading...