Геннадій Воробйов 5.ua

"Смерть настала раптово": Маловідомі факти з життя генерала Воробйова, який не вивів армію проти учасників Майдану

Генерал відмовився виконати злочинний наказ Януковича і подав у відставку

Помер генерал-полковник Геннадій Воробйов. Смерть настала раптово – серце військового зупинилося просто на робочому місці. Під час подій Революції Гідності Воробйов обіймав посаду командувача Сухопутних військ. І саме він відмовився виконати злочинний наказ Януковича щодо застосування сили до активістів Майдану. Від початку російської агресії Воробйов часто був на сході України та долучився до проведення АТО. Про життя військового діяча – далі у сюжеті.

Геннадій Воробйов – військовий зі студенської лави. Університет проміняв на військове училище. А кар'єру почав із командира взводу і дослужився до заступника начальника генерального штабу. Усе життя вболівав за українських військових. На кадрах, які зберегли його колеги, 2012-го року Воробйов особисто інспектує підготовку до міжнародних навчань на Яворівському полігоні.

Революція гідності змінила і його життя. Узимку 2014-го він відмовився виводити війська проти людей на Євромайдані, і подав у відставку. Згодом поновився у ЗСУ, але потрапив під люстрацію.  Менш як за рік до закону внесли зміни, які дозволили повернути досвідченого офіцера на посаду першого заступника начальника Генштабу. У травні торік генерал-полковник Воробйов очолив Національний університет оборони імені Івана Черняховського. Його урочисто представив міністр оборони.

Зупинилося серце Геннадія Воробйова на робочому місці. Сумну звістку вранці на сторінці у Facebook написав радник президента з питань оборони Юрій Бірюков: "Сьогодні він провів нараду. Повернувся у кабінет. В свій робочий кабінет - ректора Університету оборони України. І помер. Серце.  Генерал-полковник Геннадій Петрович Воробйов, позивний "Вільний".

Співчуття рідним та близьким Геннадія Воробйова висловив і Петро Порошенко. Президент назвав генерал-полковника видатним військовим діячем сучасної України.

Генерала особисто знав начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко. На своїй сторінці у Facebook він написав: "Для мене було честю служити разом з ним... Сьогодні ми раптово втратили одного з найкращих генералів в історії України... Його знання, ставлення до людей та любов до Батьківщини здобули йому колосальний авторитет серед усього особового складу ЗСУ. Відданість військовій справі, розвинуте стратегічне мислення і надзвичайна виваженість в рішеннях - це основні риси Генадія Петровича. Найбільша прикраса його душі – чиста совість".

Олена Махно, "5 канал"

Попередній матеріал
"Здоровий глузд перемагає": Офіційна Білорусь скасувала заборону на в'їзд до країни Сергія Жадана
Наступний матеріал
Буремна Красногорівка: Як мешканці міста оговтуються після обстрілів ворога із "Градів"

Чільником Нацполіції став генерал Сергій Князєв: що відомо про нового керівника поліції

Мінус 16 генералів: навіщо Путін чистить свої силові структури

"Неприпустима поведінка": генерал, який заснув на засіданні Міноборони, отримав сувору догану