НГУ, Одеса, харчування
НГУ, Одеса, харчування 5 канал

"Смакує, наче домашнє": Одеські нацгвардійці спробували нове меню "за побажаннями"

Раз на тиждень бійці заповнюють анкету, в якій зазначають побажання щодо їжі

Одеських нацгвардійців перевели на оновлену систему харчування. Тепер вони можуть заздалегідь обирати, що саме їстимуть. Порції стали більшими, більше там і м'яса. Загалом страви стали смачнішими, переконався кореспондент "5 каналу". 

Тепер військовослужбовці можуть обирати, чого їм хочеться більше – є перші страви, м’ясні, салати і напої. Меню оновлюють щодня, його можна побачити на моніторі. Від системи "їж, що дають" намагаються відійти.

Раз на тиждень бійці заповнюють анкету, в якій зазначають побажання щодо їжі. Виходячи з цього, кухарі складають меню. Солдати строкової служби кажуть, що новий раціон дуже ситний – м’яса стало більше, до хліба тепер додають сало. Із солодкого – випічка з джемом.

"Страви стали смачнішими, порції більше. Нагадують домашню кухню", – каже боєць НГУ Олег Слободянюк.

Ситий солдат – більш боєздатний, стверджують і командири. Тому вони дали завдання дієтологам розробити замість застарілого радянського меню збалансоване, щоб бійці отримували необхідні калорії та вітаміни.

"Військовослужбовець строкової служби завжди хоче маминого борщу, супу, всіх інших страв. У зв’язку з тим, що появився вибір, легше стало навіть служити, він відчуває збоку командування військ, частини, відчуває більше піклування", – каже заступник командира військової частини НГУ Іван Флюндер.

Пілотний проект нової системи харчування почали випробовувати кілька місяців тому. За цей час концепцію доопрацьовували згідно з побажаннями самих бійців. Відповідно до рішення Кабміну, до 2020 року в усіх військових частинах мають годувати за новими нормами.

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Тренування координації з артилерією: Як ВДВ ЗСУ відпрацювали навчально-бойові завдання – фотогалерея

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Отримав кулю, рятуючи друга": Суд заслухав пораненого на Майдані активіста
Наступний матеріал
"Собачий батальйон": як гартують чотирилапих вояків для служби в АТО

З квітня ЗСУ переходять на нову систему харчування

Нові стандарти харчування ЗСУ: демобілізований боєць АТО поділився враженнями

Що побачив Полторак у солдатській їдальні: харчі для бійців на підлозі, пиво тиловика у холодильнику