Смоленська трагедія
Смоленська трагедія zamach.eu

Слідство триває дотепер: сьогодні роковини Смоленської трагедії

  Читайте по-русски
  10 квітня 2010 року, неподалік російського Смоленська зазнав катастрофи літак Ту-154

  Сьогодні – 11 років із дня Смоленської катастрофи, під час якої загинуло майже все вище керівництво Польщі, зокрема й президент Лех Качинський. Про це повідомляє "Укрінформ".

  10 квітня 2010 року, неподалік російського Смоленська, під час посадки на військовому аеродромі "Смоленськ-Північний", зазнав катастрофи літак Ту-154, яким польська державна делегація прямувала в Катинь для участі в меморіальних заходах, присвячених 70 роковинам розстрілів енкаведистами польських військових у 1940 році. У авіатрощі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед них і президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі.

  Попри час, ясності у Смоленській катастрофі не додається. За ці десять років з’явилася низка гіпотез про її причини і перебіг подій. Спочатку Комісія державної авіації з розслідування авіакатастроф МВС Польщі визнала причиною катастрофи помилку екіпажу, визначивши як чинник інциденту недостатнє аеронавігаційне забезпечення польоту з боку диспетчерів аеродрому "Смоленськ-Північний". Проте згодом стали лунати й інші версії. У лютому 2016 року в Польщі, за рішенням тодішнього міністра оборони Антоні Мацеревича, поновили розслідування, створивши відповідну комісію.

  У березні 2017 року Антоній Мацеревич назвав катастрофу під Смоленськом терактом, також він заявив про наявність "незаперечних свідчень російської відповідальності за смоленську катастрофу".

  У квітні 2017 року польська прокуратура перекваліфікувала звинувачення на адресу російських диспетчерів з "несвідомого" на "свідоме" доведення ними екіпажу президентського літака до авіакатастрофи.

  У квітні 2018 року підкомітет Міноборони Польщі опублікував технічний звіт щодо Смоленської катастрофи, в якому, зокрема, зазначається, що ліве крило літака Ту-154 було знищене внаслідок внутрішнього вибуху.

  Таких же висновків дійшла і британська лабораторія судово-вибухових речовин Forensic Explosives Laboratory, підпорядкована Міноборони Великої Британії. Наприкінці березня 2019 року експерти цієї лабораторії оприлюднили дослідження, що підтверджує сліди тротилу в більшості з 200 зразків розбитого літака експрезидента Леха Качинського.

  У вересні 2020 року слідчі Національної прокуратури Польщі подали до суду клопотання про тимчасовий арешт трьох диспетчерів, які чергували в аеропорту Смоленськ-Північний в день аварії польського президентського літака. Проте російська сторона відмовилась їх видати.

  Розслідування Смоленської катастрофи триває дотепер

   

  Попередній матеріал
  МОЗ оновило карантинну мапу: рівень госпіталізації перевищено у Києві та 4 областях
  Наступний матеріал
  "Жовта" зона замість "червоної": на Закарпатті послабили карантинні обмеження
  Loading...