Уламки польського літака під Смоленськом
Уламки польського літака під Смоленськом 5 канал / Машина часу

Польща продовжила розслідування Смоленської авіакатастрофи

  Читайте по-русски
  Перевіряють нову інформацію, яка зможе пояснити причини катастрофи

  Національна прокуратура Польщі продовжила до 31 грудня 2021 року розслідування Смоленської авіакатастрофи, у якій в 2010 році загинув президент країни Лех Качинський. Про це повідомила "Європейська правда" з посиланням на польське радіо RMF24.

  У прокуратурі зазначили, що наразі "проводяться доказові дії з метою обробки нової інформації, що дозволяє пояснити причини катастрофи літака Ту-154М з номером 101".

  За даними прокуратури, група міжнародних експертів з Польщі, Португалії, Данії та Швейцарії видала попередні висновки щодо причин смерті та характеру травм, виявлених під час повторних розтинів жертв катастрофи.

  "Команда працює над оформленням додаткових висновків. Наразі до прокуратури подано 58 таких висновків. Завершення роботи Міжнародної групи експертів та видання остаточного висновку, що буде останнім етапом роботи групи медичних експертів, відбудеться не раніше, ніж до кінця 2021 року", – зазначили в Національній прокуратурі країни.

  Водночас фахівці з іншої міжнародної групи зі спеціалістів із США, Ірландії, Британії та Угорщини вивчають надані їм докази. Ця група займається підготовкою спільного висновку щодо обставин, перебігу та причин катастрофи Ту-154М на російському аеродромі "Сєвєрний" поблизу Смоленська.

  У прокуратурі наголосили, що слідчі регулярно надсилають запити компетентним російським органам щодо виконання нереалізованих запитів про міжнародну правову допомогу і вже подали заяву для повернення уламків літака.

  У Нацпрокуратурі Польщі зауважили, що через відсутність позитивного визнання польських заяв владою Росії неможливо здійснити важливі для провадження процесуальні етапи.

  Нагадаємо, 10 квітня 2010 року під Смоленськом в Росії розбився польський урядовий літак. Тоді загинув президент Польщі Лех Качинський, низка високопосадовців країни, громадських діячів та представників духовенства – загалом 96 людей. Розслідування катастрофи триває дотепер.

   

  Попередній матеріал
  У Придністров'ї помітили російську військову техніку – ЗМІ
  Наступний матеріал
  У Facebook вирішили маркувати жартівливі публікації окремими ярликами – що це значить
  Loading...