Артем Шевченко в ефірі програми "ІнфоДень"
Артем Шевченко в ефірі програми "ІнфоДень" 5 канал

Слідство не вважає фігурантів справи Шеремета винними, вони поки що тільки підозрювані – речник МВС

Читайте по-русски
На думку Артема Шевченка, мотиви підозрюваних ще розслідуватимуть

Фігурантів справи вбивства журналіста Павла Шеремета не вважають винними у скоєні злочину, вони поки що тільки підозрювані. Про це заявив директор департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі".

"З чотирьох версій – три були відкинуті. Версія дестабілізації внутрішньої соціально-політичної ситуації стала пріоритетною і є основною. Російській слід у цій справі є як підверсія. Говорити про це і дивитися в той бік нас змушує хоча б громадянство потерпілого; його активні контакти, багатий бекграунд, міцні зв'язки і неодноразове перебування в Росії", – зазначив Шевченко.

Він додав: "Наразі оголошені підозри, а обвинувачення з'являться тоді, коли підозри перетворяться на обвинувальний акт. Коли слідство завершиться, обвинувальний акт буде погоджений із прокуратурою, і тоді піде в суд. Весь масив інформації, який ми виклали, це суто підозри, які можуть підтвердитися, а можуть не підтвердитися. Слідство не вважає цих людей винними, воно вважає їх поки що підозрюваними, і, на думку слідства, має достатньо аргументів для цього".

"Захоплення ультра-націоналістичними ідеями" – це мотивувальна частина, яка дає слідчому судді загальне розуміння щодо можливих мотивів підозрюваних. Ми про мотиви взагалі точно не говоримо, оскільки не вважаємо справу остаточно розкритою. Робота по цій справі продовжується, і це лише проміжний етап слідства, який дозволив йому запідозрити деяких осіб. Думаю, що мотив буде уточнюватися і розслідуватися. Для цього слідству обов'язково треба провести слідчі дії з цими підозрюваними", – наголосив директор.

Дивіться повне відео розмови за посиланням:

Нагадаємо, напередодні, 12 грудня, очільник МВС Арсен Аваков заявив, що Нацполіція затримала фігурантів справи про вбивство Шеремета: Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко, подружжя Інну та Владислава Грищенків, Яну Дугар. Останній Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Попередній матеріал
Убивство Шеремета: оточення підозрюваних аргументами вщент руйнує докази слідства – репортаж
Наступний матеріал
Справа Шеремета: як сам Антоненко коментує докази проти нього – включення з суду
Loading...

Поява Зеленського на брифінгу справи Шеремета тиснутиме на cуддів – політексперт

Справа Шеремета: правоохоронці провели обшук у будинку волонтерів Акастьолових

Адвокат Найєм не захищатиме підозрюваного у вбивстві Шеремета – подробиці

У командуванні ССО ЗСУ позитивно відгукнулися про Андрія Антоненка

Зінкевич опублікувала довідку, що підтверджує перебування Яни Дугарь в АТО на момент вбивства Шеремета

Обшуки в Антоненка щодо справи Шеремета: правоохоронці зробили кордон і не пускають журналістів – включення