Слідчі Нацполіції проходять навчання за програмою ОБСЄ та Ради Європи

Після проходження переатестації у відомстві очікують на підвищення зарплати слідчим до 10 тис. грн

Слідчі Національної поліції Києва та області розпочали навчання в рамках підвищення кваліфікації. Про це повідомляє "5 канал".

Як зазначається, це черговий етап реформи правоохоронної системи, який передбачає проведення лекцій та практичних занять для працівників слідчих управлінь. Метою проходження курсів підвищення кваліфікації є підвищення якості виконання обов'язків слідчими.

Повідомляється, що перші 125 осіб уже почали навчатися в столичній аудиторії. Викладачі – теоретики та практики, зокрема й юристи, правозахисники, судді доноситимуть слідчим важливість дотримання прав людини при затриманні, специфіку збору доказів та проведення гласних та негласних дій при розслідування справ.

Як стало відомо, матеріали для навчань розробляли експерти ОБСЄ та Ради Європи. Як зазначила голова Національної поліції Хатія Деканоідзе, після проходження курсів слідчим мають підвищити заробітну плату у середньому до 10 тисяч гривень, адже нині, за даними Нацполіції, слідчі отримують у середньому 4 тисячі гривень.

"Ми запускаємо масштабну освітню програму, яка дасть нам можливість навчати наших слідчих новим підходам та стандартам. Після перенавчання заробітна плата кожного слідчого буде приблизно дорівнювати 10 тисячам гривень", – зазначила вона.

"Штатом у нас передбачено 11 тисяч практичних слідчих та їх керівників. Працюємо в умовах дуже великого некомплекту. Нам не вистачає 2500 працівників. Ця кількість, яка в нас є, і пройде переатестацію – це десь 9 тисяч людей", – додав заступник голови Національної поліції України Олександр Вакуленко. 

Як повідомляв 5.ua,раніше в ефірі "5 каналу" публіцист та журналіст Леонід Швець заявив, що самою лише атестацією ситуацію в Національній поліції змінити неможливо.

Попередній матеріал
Шимків: У Верховній Раді знаходяться 39 законів щодо спрощення ведення бізнесу
Наступний матеріал
У Черкасах навколішках прощалися з бійцем, що повернувся з передової та підірвався на Широкому Лані

Журналіст: Самою лише атестацією ситуацію в Національній поліції змінити неможливо

Нардеп: Близько 70% правоохоронців, які не пройшли переатестацію у поліції, поновилися на місцях

Деканоідзе про трагедію у Кривому Озері: ніхто не збирається покривати цих виродків

Деканоідзе презентувала перший офіс поліцейських-омбудсменів