COVID-сертифікат в "Дії"
COVID-сертифікат в "Дії" rbc.ua

Скільки діє вакцина від COVID-19 – пояснення фахівця

Читайте по-русски
Лапій закликав не плутати організаційні моменти з питанням ефективності вакцини

Закінчення терміну дії COVID-сертифіката не обов'язково означатиме повторну вакцинацію від коронавірусу – на цьому наголосив лікар-інфекціоніст, член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій в ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі".

"Поки ми продовжили термін дії сертифіката від 6 до 12 місяців. Це не означає, що через 12 місяців, як у казці про Попелюшку, у вас залишаться лише чобітки", – зазначив лікар.

"Ми відстежуємо тривалість дії вакцини щодо захисту і в міру того, як дані будуть накопичуватися, скажемо: знаєте, для тих, хто вакцинований без імуносупресії (ослаблення імунітету – ред.), наприклад, навіть більше, ніж 12 місяців, вакцина вас захищає й не потрібна вам ревакцинальна доза", – пояснив він.

"Тобто не плутайте організаційні моменти, які країни встановлюють у себе для в'їзду на їхню територію, або ми встановлюємо всередині своєї країни, – з тим, що ми вивчаємо тривалість захисту, який ми отримуємо в результаті вакцинації", – закликав Федір Лапій.

"Зустрінемося через пів року і я вам оновлю дані. Питання відкрите. Але ми бачимо, що дві дози працюють і дозволяють попередити багато тяжких випадків COVID-19", – підсумував він.

Попередній матеріал
Чим загрожує організму одночасне інфікування грипом і COVID-19 – Федір Лапій
Наступний матеріал
Пленарне засідання ВР: виступ міністра енергетики щодо опалювального сезону – відео
Loading...