Грип
Грип Shutterstock

Чим загрожує організму одночасне інфікування грипом і COVID-19 – Федір Лапій

Читайте по-русски
Інфекціоніст пояснив, як поєднувати вакцини від грипу і коронавірусу

Щеплення від грипу не захищає від COVID-19 і навпаки – на цьому наголосив лікар-інфекціоніст, член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій в ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі". Він також пояснив, як впливає на організм людини одночасне захворювання на грип та інфікування коронавірусом.

"При поєднанні грипу і COVID-19 ризик смерті зростає у два рази. Є вже описані випадки. Коли почалася пандемія й закінчився сезон грипу в Північній півкулі, були повідомлення про одночасність у пацієнтів грипу плюс COVID-19 (т. зв. коінфекція) – і ризик смерті підвищується в два рази приблизно", – наголосив Федір Лапій.

Він також попередив: "Щеплення від грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. Можна окремо страждати від грипу і мати наслідки грипу – так само інсульт, інфаркт – вони там трохи нижчі, але є".

Медик зазначив, що в Україні вже затверджені рекомендації, що дозволяють вакцинуватися від грипу і від COVID-19 як в один день, але в різні кінцівки, так і з будь-яким інтервалом.

"Щодо інших інфекційних хвороб: 14 днів до, 14 днів після. Це не означає, що щось страшне станеться, якщо ви порушите цей 14-денний інтервал. Ми просто дмухаємо на холодну воду, перестраховуємося. Але щодо грипу, вже є досвід використання у світі одночасно вакцини проти грипу і проти COVID-19, і ми вже сказали, що можна це робити і в Україні", – наголосив фахівець.

Читайте також: Чи впливає вакцина від COVID-19 на людські гени: лікар-інфекціоніст відповів на популярні запитання про вакцинацію

Попередній матеріал
Середній палець Зеленському від Лероса та призначення нових міністрів – як минув день у Раді
Наступний матеріал
Скільки діє вакцина від COVID-19 – пояснення фахівця
Loading...