суддя Царевич
суддя Царевич 5 канал

Скандальна суддя Майдану Царевич повертається та може отримати компенсацію – чим вона прославилась

Читайте по-русски
ВСУ визнав звільнення судді незаконним

Судді не винні. Оксана Царевич, яка позбавляла водійських прав автомайданівців, може повернутися на посаду. Верховний суд визнав її звільнення незаконним. Тепер Царевич може стати до роботи і знову виносити рішення у справах. А також отримати мільйонну компенсацію за усі 5 років, які вона не носила суддівську мантію. Чому це стало можливим – знає журналіст "5 каналу" Сергій Барбу.

Вона повертається. Суддя Майдану Оксана Царевич може поновитися на посаді. Верховний суд визнав її звільнення незаконним. Юридична тяганина тривала кілька років.

Хрещатик, 42. Раніше замість Антикорупційного тут був Печерський райсуд столиці. І його служителі Феміди оскандалилися не в одному десятку справ. Серед них і суддя Оксана Царевич.

"Вона забирала мої права, не заслухавши мою позицію і грунтуючись лише на показах "даївців", – розповідає журналістка Оксана Коваленко.

Оксана Коваленко професійні якості судді Царевич відчула сповна. Наприкінці грудня 2013 року журналістка була учасницею автопробігу до Межигір'я. На її учасників "даївці" складали фіктивні протоколи, нібито протестувальники не зупинялися на вимогу силовиків. Далі справи йшли до судів.

"Царевич винесла рішення, базуючись на сфальшованих документах. Вона у цьому не розібралася. І якщо вона далі буде виносити такі рішення, базуючись на політичній доцільності, якщо вона буде приймати рішення по кримінальних справах, вирішувати долі людей, яких вона може посадити, то це не дуже добре", – каже Оксана Коваленко. 

Суддя Царевич позбавила прав щонайменше чотирьох водіїв. Свої рішення вона і дотепер вважає законними. З пресою здебільшого не спілкується. 

Від правосуддя Оксану Царевич відсторонили 2015 року. Перед тим з неї зняли недоторканність. Вища рада правосуддя постановила: Царевич порушила присягу і незаконно позбавляла водійських прав автомайданівців. 2016 року суддю звільнили з посади. Саме це рішення вона й оскаржувала у Верховному суді.

"Поки що невідомо мотиви даного рішення. Але зважаючи на те, що ця сама колегія поновила на посаді судді Кицюка, це той, який у парі з Царевич працював і теж засуджував автомайданівців, там мотиви їхні відомі. Фактично Верховний суд каже, що суддя має право засуджувати невинних і його за це карати не можна", – зазначає адвокат автомайданівців Роман Маселко.

Свій свого не покарав. У фундації "DEJURE" рішенням Верховного суду не здивовані. Двоє з трьох суддів, які ухвалили рішення у справі Оксани Царевич, і самі засвітилися у майданівських справах.

"Світлана Пасічник сама була суддею Майдану. Вона була у колегії суддів, яка заборонили мирні зібрання на Хрещатику та Майдані у 2013 році. Суддя Валентина Юрченко вона допомогла поновитися на посаді судді Майдану Сергієві Пойді, який ухвалив рішення про тримання під вартою активіста. А також скасувала рішення про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері", – зазначає виконавча директорка ГО "Фундація DEJURE" Ірина Шиба.

Тепер суддя Майдану Оксана Царевич має усі шанси поновитися на посаді й повернутися до Печерського райсуду Києва. Ба більше - вона може вимагати від держави компенсації. Йдеться про суму з шістьма нулями. Адже місячна зарплата столичного судді сягає ста тисяч гривень. 

Сергій Барбу, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Верховна Рада повертається до роботи після карантину – як працюватимуть та що розглядатимуть
Наступний матеріал
Міг стати легкою здобиччю браконьєрів – як у Краматорську врятували благородного оленя
Loading...

У Запоріжжі суд ухвалив рішення про позбавлення російської мови регіонального статусу

Чауса перевозили в багажнику авто, що належить посольству України – молдовські ЗМІ

Молдовські ЗМІ оприлюднили відео викрадення судді Чауса

"Це неприпустимо": Санду відреагувала на викрадення українського судді Чауса

У МВС Молдови заявляють, що суддю-утікача Чауса викрали іноземці, які вже перетнули кордон з Україною

Заступник голови Конституційного Суду задекларував церкву на Черкащині – що відомо