Вітрогенератор у Луцьку
Вітрогенератор у Луцьку 5.ua

Скандал у Луцьку: чому вітряк приніс шумове забруднення та ґвалт містян

Лучани жаліються, що встановлення конструкції ні з ким не погодили, а вітряк до того ж створює вібрацію та шумове забруднення

У Луцьку зчинився скандал через альтернативні енергоресурси. На одній із багатоповерхівок у центрі міста підприємець установив вітряк, щоб використовувати силу вітру як джерело енергії. Доки одні лучани розглядають вітродвигун і захоплюються його можливостями, мешканці багатоповерхівки вимагають демонтувати конструкцію, встановлену без жодного дозволу. 

Кількаметровий вітряк з’явився на даху дев'ятиповерхівки у центрі Луцька. Місцевий підприємець встановив генератор на шахті ліфта. За місяць він може виробити 600 кіловат електроенергії. Щоб перевірити, наскільки вистачить потужності вітру на даху, власник проводить експеримент.

"У цьому бізнесі рентабельність вважають гарною – 6 років. Ми добились показника у 2,5 роки. Тобто, якщо ідея вистрелить, то вітряки будуть на кожному даху Луцька", – переконаний власник вітряка Олександр Бабак.

Мешканці будинку – не в захваті від експерименту і скаржаться, що вітряк гуде та створює вібрації. Вони певні, що винахід шкодить людям і тваринам. 

"Це вібрація, шумове забруднення, і зрозуміло, що електромагнітні хвилі. У нас тут є собаки, і коли вітряк працював – вони цілу ніч гавкали", – розповідає місцевий мешканець Сергій.

"Він не дивиться, що ми вагітні, він не дивиться, що в нас є діти, він не дивиться, що тут є дитячі майданчики,  мало того, тут є школа. Це заборонено. Це мають бути якісь відділені місця", – каже мешканка будинку Світлана.

Обурені мешканці написали скарги у різні інстанції. Поліцейські заявляють, що експеримент незаконний, жодного дозволу на встановлення вітрогенератора власник не отримував.

"Департамент муніципальної поліції підготував вчора безпосередньо проект рішення виконавчого комітету щодо демонтажу зазначених конструкцій", – сказала директор департаменту муніципальної поліції Луцька Юлія Сиротинська.

Чи погодився власник демонтувати вітроустановку та чи захоче припиняти свої експерименти у майбутньому – дізнайтеся у сюжеті:

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал" 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Вибух у Києві у житловому будинку - фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
До кінця року ЗСУ отримає 72 модернізовані танки Т-72 – Порошенко
Наступний матеріал
Порошенко: "Нікому не дозволю гріти руки на Збройних силах"
Loading...