Сюжет про церкву з унікальним стінописом на Львівщині [відео]

  У селі Верин, що на Львівщині, діє церква з унікальним стінописом. Серед біблійних та історичних постатей можна упізнати і сучасні постаті - папу Римського, кардинала Гузара, вояка УПА. Святі тут зображені у вишиванках, янголи грають на українських музичних інструментах.

  Микола Гаврилів, іконописець: "Тут політики немає взагалі її просто не може бути в храмі".

  Іконописець Микола Гаврилів каже - розписуючи храм не порушив жодних церковних канонів. А зображення на східному куполі - бажання самого настоятеля отця Василя Говгера. Той каже - змальовувати історичних постатей є традицією українського церковного розпису.

  Василь Говгера, отець: "Йшлося про родину, яка мала символізувати виконання тої ідеї про трьох матерів. Це є богословська ідея, мати божа, мати земна і мати –батьківщина, от власне і Ющенко зі своєю родиною був символом того".

  Уже чотири роки триває розпис церкви у селі Верин. Сюрреаліст Микола Гаврилів розповідає - у зображенні апостолів можна упізнати і його самого, й інших сучасників. А у сцені хрещення України –Русі змальовані парафіяни храму. На свій лад зображена і Таємна Вечеря.

  Микола Гаврилів, художник: "Зображення тайної вечері, такий круглий безкінечний стіл і ми бачимо поряд із зображеннями Ісуса Христа і апостолів ми бачимо зображення новітніх святих УГКЦ, це є 28 блаженних котрих канонізував Папа Іван Павло-!! Під час свого візиту в Україну".

  Мешканці села новий розпис церкви ще не мали змоги добре розглянути. Заважає будівельна огорожа. Проте, вони переконані  - у церкві все повинно бути традиційно, а тому нововведення сприймають стримано.

  Розпис храму обіцяють закінчити вже за рік. І художник, і священик переконані - церква у селі Верин – унікальна. А з сюрреалістичним розписом стін стане чи не єдиним подібним храмом в Україні. 

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львівщина, 5 канал.


  Попередній матеріал
  Найбільший вітропарк у світі запустили у Великій Британії (сюжет)
  Наступний матеріал
  Скандал довкола Ігор співдружності в Індії
  Теги: