В український кінопрокат вийшов альманах «Арабески» (сюжет)

  В український кінопрокат вийшов незвичайний альманах «Арабески». Ініціативна група молодих вітчизняних режисерів створила 14 короткометражних стрічок, присвячених актуальним соціальним проблемам. Арт-хаузні стрічки розповідають історії глухонімих, підлітків та звичайних людей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Глядачі вже назвали альманах "Арабески" українським проривом.

  «Таксі», «Тупик», «П’ятниця». За простою назвою короткометражних стрічок криється глибокий зміст і тонка іронія. За півтора року 10 режисерів зняли 14 короткометражних стрічок на різні теми. Головне, щоби це було в Україні і про Україну. Сучасну.

  Денис Іванов, продюсер проекту: "Наши режисеры. когда им дат деньги они предпочитают выбирать темы, которые имеют очень мало отношения к действительности. и поэтому такое кинематографическое здесь и сейчас это направление это единственный способ украинскому кинематографу выйти из кризиса и начать снимать кино, которое бы имено какое-то лицо".

  Як кажуть режисери, проект "Арабески"- це виклик вітчизняному кінематографу. Коли люди роблять кіно без державної підтримки та спонсорів. Виключно за власні кошти та з допомогою друзів. Мирослав Слабошпицький витратив на картину «Глухота» 300 євро. Розповідь про дітей з інтернату, яких не чує суспільство, вразила навіть журі міжнародного кінофестивалю "Берлінале". В картині немає ані титрів, ані перекладу. Але завдяки майстерності режисера та акторів-новачків Дениса та Олександра, її розуміють усі.

  Дмитро Сокол та Олександр Фомічов, актори стрічки "Глухота": "Украина, мир понял, что существует проблема глухих людей, которые к сожалению не могут общаться. это просто подняло проблему глухих".

  Особливість короткометражних стрічок полягає у тому, що режисеру за кілька хвилин потрібно розповісти історію в одній фразі. Він прокидається, він роздягнений, а поїзд в тупику. Так своє творіння описує режисер Іван Тімшин. На міжнародному кінофестивалі в Батумі його новела про людину, яка опинилася в тупику в прямому та переносному значенні, отримала спеціальний приз.

  Іван Тімшин, режисер: "Это по жаре происходило и съемки длились в вагоне купе. героический актер Саша кобзарь должен был проснуться в поту и мы его смачивали водой, но потом эта необходимость отпала, что вязалось с концепцией фильма".

  Продюсери альманаху пропонували демонструвати «Арабески» багатьом вітчизняним кінотеатрам. Але погодилися - лише два столичні. Автори проекту продовжують переговори з регіонами. Щоби гострі соціальні стрічки українських режисерів побачили більше людей.
  Дар"я Безродна, Денис, Блажиєвський. 5 канал.

  Попередній матеріал
  Національний цирк розпочав новий сезон (сюжет) [відео]
  Наступний матеріал
  Найбільший вітропарк у світі запустили у Великій Британії (сюжет)
  Теги: