5 канал

Сім'я українського патріота Тимура Шаймарданова, який зник безвісти, отримала нагороду

Тимура Шаймарданова оперативники шукають понад три роки

Пам'ятним знаком відзначили родину активіста, який навесні 2014 року на початку окупації допомагав військовим морякам вийти з Криму – фактично Тимур Шаймарданов самотужки організував підпільний рух у Севастополі, учасники якого боронили від російських "зелених чоловічків" українські військові частини. Втім, у травні того ж року чоловік безслідно зник. З дружиною та сином Тимура, які не втрачають надії таки із ним побачитись, спілкувалася знімальна група "5 каналу".

"За сприяння та допомогу Військово-Морським силам України" – пам'ятний знак із такою назвою від командування ВМС заслужив кримський активіст Тимур Шаймарданов. Але отримати його герой не може – замість зниклого безвісти нагороду приймає син Марк. Тата востаннє він бачив понад три роки тому. 26 травня 2014 року батько мав забрати сина зі школи, але безслідно зник. 

"Він йшов по справах, там о 10-й чи 11-й ранку останній раз ми спілкувались по телефону, він перестав відповідати на телефон, а за три дні зник його друг, який також допомагав військовим", – розповіла дружина Тимура Шаймарданова Ольга.

На початку російської агресії у Криму Тимур разом із товаришами обороняв українські військові частини від штурму агресорів та організував підпільний рух у Севастополі. Коли ситуація стала критична, допомагав ВМС перебазовуватися на материкову частину України.

"Коли відвернулись всі ті, хто стояв у строю та зрадили Батьківщину, прийшли наші друзі, цивільні. Прийшов Тимур, прийшов Артур, два чоловіки та сказали, ми станемо живим ланцюгом та будемо захищати ваш Штаб", – зазначив командувач ВМС ЗСУ України Ігор Воронченко.

Уже тоді Тимур скаржився друзям, що за ним стежать невідомі.

"Він казав, що якась машина за ним їздить, переслідує, називав номера, не пам'ятаю, але була чорного кольору, він дуже нервував", – розповів представник благодійної організації "Армія спасіння" в Україні Руслан Зуєв.

Тимура Шаймарданова оперативники шукають понад три роки. Слідчі дії ускладнюються тим, що Крим досі залишається в окупації. Дружина та син ні на мить не припиняли чекати свого захисника. Наразі родина Тимура Шаймарданова мешкає у Львові. До Криму повертатися бояться. Втім, мріють, що рідний Севастополь знову буде під синьо-жовтим прапором.

"Щоб я цю відзнаку міг віддати своєму батьку", – прокоментував Марк Шаймарданов.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
"Зустрітися з Героями": польська делегація відвідала поранених бійців АТО
Наступний матеріал
Супрун розповіла, чому медики бояться медичної реформи
Loading...

"Сприяла окупації": Справу екс-депутатки Верховної Ради Криму скерували до суду

Нові броньовані артилерійські катери ВМС ЗСУ – ФОТО

В ООН розповіли, скільки осіб досі вважають зниклими безвісти в окупованому Криму

Непохитна стійкість-2017: як на одній переправі взаємодіяли ВМС, ВПС та Інженерні війська ЗСУ – ФОТО

У поліції повідомили про затримання двох нападників на першого заступника голови Одеської ОДА

За порятунок сотень українських бійців: у Кривому Розі нагородили медиків