Захисні маски носити потрібно, але помічні не всі. У МОЗі видали нові рекомендації.
"Про пластикові прозорі "маски" не згадується в жодному документі, що регулює протиепідемічні правила. Фактично люди, які використовують такі пластикові "маски", не мають жодного ефективного засобу індивідуального захисту", – заявляють у МОЗ.
Тож журналісти "5 каналу" вирішили перевірити, наскільки популярні пластикові маски в українських закладах. Обійшли низку кафе, ресторанів та магазинів і лише в одному побачили продавців із "пластиком" на обличчі. Епідеміологи пояснюють: такий захист не надійний.
"Для того, щоб людина не розповсюджувала, маска має прилягати щільно і вона має там складатися з трьох шарів. Пластикові маски вони не можуть щільно прилягати – це більш якийсь аксесуар, вона просто закриває обличчя, а отут знизу в нас усе залишається вільним", – пояснює епідеміологиня Анна Мочан.
Пластикові маски у сфері краси використовують уже багато років. Навіть на сайтах, де їх продають, вказано, що вони – для роботи з акрилом чи нарощуванням вій.
"Найімовірніше, це все-таки модні навіювання якісь, тому що всі шукають якісь виходи, щоб було помітно помаду", – каже фахівець.
І ці модні маски обійдуться у 22 гривні за штуку. Тоді як звичайна – одноразова – в 11 разів дешевша. Щоправда, її треба оновлювати кожні дві години. Тобто за день потрібно витратити 8-10 гривень. Тож із пластиковою ходити дешевше. Тільки ось ефекту нуль. Чи вірять у захист пластикових масок – вирішили запитати у перехожих.
"Класична ліпше, через таку маску там повітря проходить", – вважає Андрій.
"На мою думку, і такі звичайні не захищають", – зауважує Владислав.
"Уже всі люди стомилися, що все в країні погано, уже якось і не звертаємо, в якій масці людина ходить", – наголошує Валентина.
Якщо носити звичайну маску правильно, то результат є, переконані епідеміологи. Головне, щоби вона була рівномірно розподілена по всьому обличчю, щільно прилягала до підборіддя, щік та носа. Ще один важливий пункт – цупкість. Перед тим як купувати – зверніть увагу, чи не просвічується маска. Бо справжня захисна маска має три шари різних тканин.
Софія Норенко, Іван Лємєхов, "5 канал"
Нагадаємо, раніше Ігор Кузін розвінчав низку фейків про коронавірус.
Маски, антисептики та локдаун – рік пандемії у фотографіях














