Щоб врятувати пораненого, побратими несли бійця під обстрілами майже кілометр - він вижив

У Дніпровській лікарні імені Мечникова бійцю врятували життя

Ще десятьох поранених у зоні АТО вояків перевезли протягом минулого тижня до дніпровської лікарні імені Мечникова, шістьох із них одразу до реанімації. Як стверджують лікарі, їхній стан вдалося стабілізувати.

Вийшов із коми 36-річний Анатолій Горбенко із позивним "Бугор", який 16 червня підірвався на фугасі неподалік Мар'їнки. У групі військовослужбовців він йшов першим. Щоб врятувати пораненого, побратими несли його під обстрілами близько кілометра. До лікарні бійця доправляли в критичному стані з травматичною ампутацією обох ніг.

"Йшли, керований фугас був, або без сповільнювача, бахнуло і все. Почався обстріл", - згадує військовослужбовець 46-го батальйону "Донбас–Україна" ЗСУ Анатолій Горбенко. 

"Нам дуже хотілося врятувати кінцівки. По характеру травми першої я бачив, що…Проте другу я таки сподівався, що вдасться, проте не вийшло", - каже медик 46-го батальйону "Донбас–Україна" ЗСУ Олександр Терен.

Те, що Анатолій Горбенко вижив після таких поранень, лікарі називають дивом. "У нього ампутація обох кінцівок, дуже великий дефіцит крові був при надходженні (до лікарні – 5.ua)", - коментує головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко.

Дружина пораненого Ольга розповідає, що її чоловік уже понад два роки перебуває на фронті, витримав чотири місяці полону в 2014-му: "Я щаслива, що він живий. Завдяки підтримці, допомозі волонтерів. Я не думала, що є такі люди. Я відчуваю, що ми – не одинокі, і це надає мені сил і віри".

Попереду в Анатолія - тривалий курс лікування. Ходити боєць зможе лише за допомогою протезів.

Нагадаємо, у Дніпрі лікарі врятували тяжко пораненого бійця, якому міною відірвало ноги. 

Як повідомляв 5.ua, на лікуванні за кордоном перебувають 17 поранених у зоні АТО військовослужбовців Збройних сил України.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Якщо ви маєте можливість допомогти Анатолію Горбенко – 5.ua надає реквізити для перерахувань.

 4149497814685568 - Горбенко Ольга Павлiвна

Попередній матеріал
У Раді зареєстрували проект постанови на звільнення Розенка
Наступний матеріал
"Злиття року": Tesla Motors запропонувала купити SolarCity

У Дніпрі лікарі врятували тяжко пораненого бійця, якому міною відірвало ноги

Врятувати життя: під час затишшя на фронті проходять медичні навчання

Хлопчика, що отримав поранення в Авдіївці, врятували місцеві лікарі

Волонтери: проект "Банк шкіри" врятував уже 12 українців