5.ua

Що чекає українських аграріїв у ЄС? [відео]

   

  Журналіст, «5 канал»: «Ви п’єте молоко прямо із-під корови?»

  Григорій, фермер: «Обязательно, прямо з-під корови. Ще й пенку, отак витру. А європейці, коли коштували нас, вони отак показували – «Воо!»

  Європейці молоко українських корів - засмакували. Але хазяїна тих рогатих - пожаліли.

  Григорій, фермер: «Мне вас очень жаль потому, что у вас  всё есть, и в то же время -  ничего нет».

  Бо держава, каже господар, про нього піклується не дуже.

  Григорій, фермер: «Ні разу я не був в Європі. Але приїжджають до мене і питають - а скільки у вас дотацій. А я не знаю, що мені відповідати, я ж жодної копійки не отримую. А не, вибачаюсь, я в прошлому році отримав 5 тисяч на молодняк».

  Григорій Прокопович не проти рухатися в Європу. Та не з нашими, каже, можливостями. Аграрії можуть не витримати конкуренції. Держава каже - сільгоспвиробників порятують закордонні інвестиції. Люди ж хочуть, щоб і влада не умивала рук.

  Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики і промисловості: «Будуть привабливі інвестиції залучені. Ми будемо привабливі не лише західному інвестору, а й східному інвестору».

  Володимир Лапа: «Але без великих зусиль з українського боку. Починаючи від органів державної влади і закінчуючи самими підприємствами - ця проблема не вирішиться».

  На «ура» в Європі продовжать брати українське зерно. Бо обіцяють - мито буде нижчим. М’ясо-птиця - теж націлиться за кордон, припускають експерти. Український цукор Європі не потрібен. А готову продукцію - аграрії і самі на  європейський стіл не повезуть.

  Микола Верницький: «Наши производители считают, что на внутреннем рынке наши производители могут получить гараздо большую прибыль, чем поставляя более качественную, но с  высокой себестоимостью продукцию на европейский рынок».

  Юрій Сергєєв, фермер: «Если едишь ты в Європу, солнце светит прямо...Куда надо».

  Він кілька років тому саме з Європи і приїхав. Завів господарство в Київській області. В Європі йому, як фермеру, каже робити нема чого.

  Юрій Сергєєв, фермер: «Там мудрая политика, там защищают своего производителя. Я чужой производитель, меня туда так просто никто не пустит».

  Свою продукцію фермер як збував в Україні, так і збуватиме. Європейці каже - народ прискіпливий. Їхні норми щодо якості - можуть бути «не по зубах» вітчизняним виробникам.

  Юрій Сергєєв, фермер: «Требования к оборудованию будут совсем другое. В него нужно будет вложить хорошо, если сотни тысяч евро. Кто это потянет? Фермеры? Мы не потянем».

  Володимир Лапа: «В ЄС воду для напування курей перевіряють на більшу кількість показників, чим в Україні воду для людей».

  Урядовці ж спокійні. Переконують - європейці не такі примхливі.

  Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики і промисловості: «З чого ви взяли, що він примхливий. Він вимогливий до своєї продукції, а наша буде уходить на «УРА».

  Адаптуватися до євронорм треба буде лише тим, хто планує виходити на європейський ринок, кажуть експерти. На це дають 3-4 роки. І кажуть - українцям до тих норм ще далеко. Рахують, наприклад, дві третини вітчизняного молока - євростандартам не відповідає. Із тваринництвом - ще гірше. 90 відсотків господарств - працюють не за європейськими мірками.

  Та й «краєвиди» деяких ферм око європейця не потішать.

  Анна Мірошниченко, «5 канал»: «А такого в Європі точно не побачиш. Років десять вже цієї ферми немає, а корови тут пасуться і досі. І все чекають, коли врешті і до них застосують європейський підхід».

  Анна Мірошниченко, Іван Наконечний, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Влада і опозиція не змогли однаково оцінити події 18-го травня
  Наступний матеріал
  Крашкова вимагає від ґвалтівників один мільйон матеріальної та моральної компенсації [відео]
  Теги: